Gündem Haberleri

  Gebze'de roman derneği açıldı

  A.A
  07.01.2011 - 12:33 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla kurulan Gebze Romanlar Derneğinin açılışında renkli görüntüler yaşandı.

  Mevlana Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi'ndeki derneğin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, her zaman Romanların yanında olduklarını söyledi.

  Romanlar için hazırladıkları projeleri anlatan Karaosmanoğlu, “ Gerekirse gelip evinizin inşaatında çalışırım, sırtımda taş taşırım. Yeter ki hedeflerimizi iyi belirleyelim. Hep birlikte çalışacağız ve en güzelini başaracağız” diye konuştu.

  “Türkiye'nin ve Kocaeli'nin en güzel rengi Roman kardeşlerimizdir” diyen Başkan Karaosmanoğlu, bu zenginliğin iyi tanınması ve buna saygı duyulması gerektiğini kaydetti.

  Kocaeli Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ise Gebze'de yaşayan tüm Romanlar adına Karaosmanoğlu ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e desteği için teşekkür etti.

  Çokyaşar, “Büyükşehir Belediyemiz, hükümetimizin Roman açılımından bile önce bize elini uzattı” dedi.

  Konuşmaların ardından Karaosmanoğlu ve Köşker tarafından dernek binasının açılışı yapıldı.

  Daha sonra Roman müzik grubunun seslendirdiği şarkılarla Romanlar gönüllerince eğlendi.

  Törenin ardından Karaosmanoğlu ile beraberindekiler Romanların yaşadıkları evleri ziyaret ederek, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

  Törene Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün ile vatandaşlar katıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı