Gündem Haberleri

  Gebze'de fabrikada iş kazası

  Mesut IŞIK/GEBZE(Kocaeli), (DHA)-
  13.01.2011 - 17:06 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ’nin Gebze İlçesi’nde basınçlı sac tanker imalatı yapan bir fabrikada, izolasyonda kullanılan ve test sırasında havaya saçılan perlit tozu işçilerin gözlerine dolarak şiddetli yanmaya neden oldu. 13 işçi özel bir hastaneye kaldırıldı.

  Olay, bugün öğlen saatlerinde Barış Mahallesi Anibal Caddesi’nde kurulu, sac tanker üretimi yapılan Cryocan adlı firmanın üretim bölümünde meydana geldi. Yapılan bir ürün testi sırasında, izolasyonda kullanılan ve ürünün içine basılan perlit tozu, sızarak ortama karıştı. Ortamda bulunan ve gözlerinde şiddetli yanma hisseden 13 işçi kendilerini haman dışarı attı. Özel Yüzyıl Hastanesi’ne götürülen hafif yaralanan işçilerin tedavilerinin ardından taburcu edileceği bildirildi.

  Çevredeki bazı kişiler, önce bir patlama sesi duyduklarını iddia ederken, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ne de yakın olan firmadan yapılan açıklamada, iş kazasının patlama sonucu meydana gelmediği belirtildi. Test sırasında perlit tozu havaya saçılınca işçilerin gözüne kaçtığı, bu maddenin şiddetli yanmaya neden olduğu, birkaç işçinin de başını çarpması sonucu hafifçe yaralandığını söyledi. Hastaneye götürülen işçilerin burada gözlerinin yıkandığını da söyleyen fabrika yetkilileri ciddi bir yaralanma olmadığını da kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı