GeriGündem 'Gebze, İstanbul'un arka bahçesiydi'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Gebze, İstanbul'un arka bahçesiydi'

'Gebze, İstanbul'un arka bahçesiydi'
refid:19775462 ilişkili resim dosyası

Birinci Ergenekon Davası'nda gizli tanıktan ilginç ifadeler.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 29'u tutuklu 108 sanıklı Birinci Ergenekon Davası'nın 213. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin bitişiğinde bulunan büyük salonunda yapılan duruşmaya, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin de aralarında bulunduğu 18 tutuklu sanık katıldı.

Bu davadan tutuksuz yargılanan başka suçtan hükümlü Sedat Peker ile başka suçtan tutuklu Semih Tufan Gülaltay da duruşmada hazır bulundu. Tutuklu sanıklar Alparslan Arslan, Hayrettin Ertekin, Seyhun Zaim, Ergun Poyraz,Mehmet Fikri Karadağ, Mehmet Zekeriya Öztürk ise duruşmaya gelmedi. 16 duruşmadan men edilen tutuklu sanıklar Erhan Timuroğlu, İsmail Sağır, Özkan Kurt ,Bedirhan Şinal ve 6 duruşmadan men edilen tutuklu sanık Osman Yıldırım da duruşmaya katılamadı. Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese duruşmada gizli tanığın dinleneceğini belirtti.

Sesi ve görüntüsü bozulmadan orjinal hali duruşma salonunda bulunan ekrana yansıtılan gizli tanık, üye hakim Nihat Topal'ın soruları üzerine Sedat Peker'in cezaevine düşen arkadaşlarına ve ailelerine maddi anlamda yardımda bulunduğunu söyledi. Gizli tanık, Sedat Peker ile birlikte, sanık emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün bir dönem görev yaptığı İzmit Alay Komutanlığı'na gittiklerinde arabanın bagajında para dolu poşet olduğunu belirterek, bu poşeti Küçük'ün şoförünün ya da Küçük'ün gönderdiği kişinin aldığını iddia etti.

Gizli Tanık, Bayramoğlu'nda bulunan Sedat Peker'e ait olan villaya sorgulanmak üzere insanların getirildiğini söyleyerek, "Bu villaya sanıklardan Muzaffer Tekin ve Veli Küçük'ün geldiğini görmedim" dedi. Sedat Peker'e ait olan villanın jandarma bölgesinde olduğunu belirten gizli tanık, "Gebze, İstanbul'un arka bahçesiydi. O bahçeye de jandarma bakıyordu" diye konuştu. Gizli tanığın  iddiaları üzerine söz alan sanık Sedat Peker'de, "Bayramoğlu'nda bulunan şahsıma ait villa polis bölgesindedir" diye konuştu. Duruşma mahkeme başkanı Özese'nin gizli tanığa sorularını yöneltmesi ile devam ediyor.   

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle