Gündem Haberleri

  Gebze’de bir evde kadın ve erkek cesedi

  Ergün AYAZ- Orhan UZUN/ÇAYIROVA (Kocaeli), (DHA)
  07.05.2010 - 15:48 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ’nin Çayırova İlçesi’nde sahte kimlikle kiralandığı anlaşılan bir dairede, bir ay önce öldürüldükleri sanılan bir erkek ile kadın cesedi bulundu.

  Bir süredir evden gelen kokuların artması üzerine polis tarafından kapısı çilingire açtırılarak girilen evde, cesetlerin yanında kanlı bir bıçak, bir tabanca ile mermi kovanları bulundu.

  Çayırova’da 7 katlı apartmanın 4'üncü katındaki dairelerden birinden bir süredir gelen kokuların artması üzerine komşular durumu ev sahibi Burhan Zeydanlı’ya bildirdi. Burhan Zeydanlı’nın da polise haber vermesiyle çilingire açtırılarak girilen dairede, yanyana bir erkek ve kadın cesediyle karşılaşıldı.

  Yapılan incelemede erkek cesedinin 30 yaşında ve İzmir nüfusuna kayıtlı Evren Engindeniz'e ait olduğu anlaşıldı. Ancak Evren Engindeniz’in bu daireyi kiralarken, üzerine kendi fotoğrafı yapıştırılmış, Ali Birkan adına düzenlenmiş ehliyeti kullandığı belirlendi. 30 yaşlarında olan kadının kimliği ise henüz saptanamadı.

  YANLARINDA TABANCA VE KANLI BIÇAK

  Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısının yaptırdığı incelemede, cesetlerin yanında bir tabanca, kanlı bir bıçak ve mermi kovanları bulundu. Ancak bu kişilerin bir ay kadar önce ölmüş olmaları nedeniyle hangisinin tabanca hangisinin bıçakla öldürüldüğüne ilişkin kesin kanıya ulaşılamadı. Kadın ve erkeğin nasıl öldüğü, Adli Tıp Kurumu incelemesinden sonra belli olacak.

  Cesetlerin bulunduğu dairenin sahibi Burhan Zeydanlı kendisini Ali Birkan kimliği ile tanıtan Evren Engindeniz’in, eşinin İstanbul Kadıköy’de oturduğunu ve bir çocuğu bulunduğunu söylediğini, kendisinin de Organize Sanayi Bölgesi’nde iş bulduğunu belirterek 7 ay önce daireyi kiraladığını anlattı.

  KİMLİKLER SAHTE ÇIKTI

  Cesetlerin üzerinden çıkan kimliklerin sahte olduğu tespit edildi.
  Ali Birkan sahte kimliği ile evi kiralayan ve üzerinden bu isme düzenlenmiş sahte ehliyet çıkan kişinin üzerindeki bulunan Evren Engindeniz adına düzenlenen kimliğin sahte olduğu gerçek adının Cemil Ocak olduğu belirlendi. Bu kişinin yanında ayrıca kardeşi Kenan Ocak adına düzenlenmiş bir kimlik daha bulundu.

  Polis cesedi bulunan kadının kimliğini henüz saptayamazken, cesetlerin bulunduğu dairenin dış kapısının içerden kilitli olduğu, evin içindeki odaların da tamamının kilitli olduğunu dikkati çekti.

  Bu arada binanın önünde de bir aydır 34 DUJ 79 plakalı Renault Clio otomobilin durduğu belirlendi. Polis bu otomobilin kime ait olduğunun tesbiti için de çalışma başlattı.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı