GeriGündem Gazze, Erdoğan’a destek için yürüdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazze, Erdoğan’a destek için yürüdü

Gazze, Erdoğan’a destek için yürüdü
refid:10896845 ilişkili resim dosyası

Gazze Şeridi’nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehinde, Gazzelilere verdiği destekten ötürü büyük bir gösteri düzenlendi.

DAVOS'TA OLAYLI PANELDEN ÇARPICI KARELER

ERDOĞAN PANELİ BÖYLE TERK ETTİ / VİDEO

GAZZE'DE ERDOĞAN'A DESTEK / FOTO GALERİ

DÜNYA BASINI BÖYLE DUYURDU/FOTO ANALİZ

Hamas liderlerinden Halil El Haya, Erdoğan için "O, büyük bir lider" dedi.

Erdoğan’ın Gazze’de olup bitenleri kınarken sarf ettiği sözlere atıfta bulunan El Haya, Erdoğan’ı aynı zamanda "İstanbul’u Bizanslılardan alan Fatih Sultan Mehmet" diye nitelendirdi ve Arap liderlerinden, "bir liderin nasıl tarih yazabileceğini Erdoğan’dan öğrenmelerini" istedi. El Haya, Erdoğan için "Osmanlı sultanlarının devamı" ve "Abdülhamid" gibi nitelemelerde de bulundu.

Zafer kazandık

İsrail’in Gazze’deki son savaşına da değinen El Haya, İsrail karşısında yeni bir zafer kazandıklarını, İsrail’in Hamas direnişi karşısında bir şey elde edemediğini vurguladı.

Abbas geliyor

Gazze’de ateşkes sonrası Filistin’de ulusal uzlaşma görüşmeleri sürerken Filistin lideri Mahmud Abbas Ankara’ya geliyor. Abbas Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşecek. Sakarya’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mahmud Abbas’ı Türkiye’ye davet edip etmediğinin sorulması üzerine, telefonla yaptıkları görüşmede Abbas’ı Türkiye’ye davet ettiğini, Abbas’ın da geleceğini söylediğini aktardı.

Dürzilerin gururu

Lübnan’da iktidar yanlısı partilerden Dürzi İlerici Sosyalist Partisi’nin lideri Velid Conbolat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Davos’taki tutumunu öven bir telgraf gönderdi ve "Sizinle, Türkiye ile gurur duyuyoruz" dedi.

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/olayani_video.gifhttp://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/yahudi_lobi.gif
http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/tartisilan_moderator.jpg
http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/gercek_neden.gif

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/emine_gozyasi.jpg

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle