Gündem Haberleri

  Gaziosmanpaşa'da patlama: 2 yaralı

  A.A.
  11.02.2006 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Gaziosmanpaşa'da bir evde patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan anne ile 2 yaşındaki çocuğunu hastaneye kaldırıldı.

  Alınan ilk bilgilere göre, Küçükköy İstanbul Caddesi'ndeki bir evde saat 10.40 sıralarında patlama gerçekleşti.
  Patlamada yaralanan Ayşe Koç (36) Özel Duygu Hastanesi'nde, 2 yaşındaki oğlu Mustafa Koç ise Özel Bilge Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanık bulunan anne ile oğlunun hayati tehlikeleri olmadığı bildirildi. Bu arada bazı görgü tanıkları, gazetecilere olayı anlatırken, büyük bir patlama meydana geldiğini ve çevrede panik oluştuğunu söylediler.
  Evde bulunan bazı eşyanın patlamanın etkisiyle sokağa fırladığı, olayın meydana geldiği apartman ve çevresindeki diğer bazı binalarda bulunan evler, işyerleri ve sokaktaki arabaların camlarının kırıldığı görüldü.

  Sokak araç trafiğine kapatılırken, itfaiye, polis ve İGDAŞ ekiplerinin patlamanın nedenine ilişkin araştırması sürüyor.
  Yaralı Ayşe Koç'un eşi Ahmet Koç, eşinin tedavi gördüğü hastanede gazetecilerin olaya ilişkin soruları üzerine, “Ben evde değildim, işyerindeydim. Henüz eve de gidemedim. Eşim ve oğlum yaralanmış. 3. dereceden yanık olduğunu söylüyorlar” dedi.

  Koç, patlamanın nedenine ilişkin soruları da “Bize gaz sıkışmasından dolayı olabileceğini söylediler, ama henüz kesin bir şey bilinmiyor” diye yanıtladı.

  Öte yandan ailenin bazı yakınları, Mustafa Koç'un tedavi altında tutulduğu hastanede gazetecilere, Ayşe Koç'un süt pişirmek için ocağı yaktığı sırada patlama meydana geldiğini duyduklarını söylediler.
  İGDAŞ yetkilileri ise yapılan ilk incelemeye göre patlama meydana gelen dairede doğalgaz kullanılmadığının anlaşıldığını bildirdiler.

  Yetkililer, olayın kesin nedeninin yapılacak incelemelerden sonra ortaya çıkacağını kaydettiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı