Gündem Haberleri

  Gazinocu Hadi Samancı'ya 20 yıl hapis istendi

  Hürriyet Haber
  15.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SANATÇI Hülya Avşar ve annesi Emral Avşar tarafından dolandırıldığını iddia ederek gündeme gelen Samba Gazinosu ortaklarından Hadi Samancı'nın gasp suçundan 20 yıl ağır hapsi istendi. Samancı'nın, silah zoruyla 13,5 milyar liralık çeki gasp ettiği ileri sürüldü.

  Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Aydın Kahraman'la aralarında pek çok kez para alışverişi yaptıklarını söyleyen Hadi Samancı suçlamaları reddetti. Samancı, ‘‘Aydın Kahraman'ı yirmi yıldır tanırım. Ondan defalarca faizle para alıp vermişimdir. Olaydan bir yıl önce Aydın Kahraman'a 10 milyar lira para karşılığında, iki adet 6 milyar 750 milyon liralık çek verdim. Bir seneye yakın birden çok defa bu paranın faizini ödedim. Ana para kaldı. Ancak anlaştığımız bir yıllık sürede benim elime yeterince para geçti. Bu yüzden parayı ödeyip çekleri geri almak istedim’’ dedi.

  Kuyumculuk yaptığını ifade eden şikayetçi Aydın Kahraman ise ‘‘Bu adam bana beş kuruş para vermedi. Bana sadece 'Çekleri getirdin mi?' dedi. Sonra da 'Niye vermiyorsun?' diyerek silah zoruyla benden çeklerimi aldı’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı