Gündem Haberleri

  Gaziantep'te içme suyu şebekesi patladı

  A.A
  09.05.2010 - 12:51 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te su şebekesinin patlaması sonucu 1 kişi yaralandı, 8 daireyi su bastı.

  Kavaklık Mahallesi'nde, içme suyu şebekesi ana hattı henüz belirlenemeyen bir nedenle patladı, şebekedeki tonlarca su çevreye aktı. Olay yerinin yakınındaki 2 apartmanın ihata duvarını yıkan sular, apartmanların giriş katlarındaki 8 daireyi bastı. Mahsur kalan vatandaşları dairelerinden polis ve itfaiye ekipleri çıkardı.
  Uyuduğu sırada bir patlama sesi duyduğunu ve dışarı baktığında tonlarca suyun büyük bir tazyikle çevreye aktığını gördüğünü belirten Metin Dündar, “Kısa süre sonra sular evimize ulaştı, eşim ve 7 çocuğumla birlikte bir tek cep telefonumu alarak dışarı çıktık, canımızı kurtardık”dedi.

  Olayın mağdurlarından Nazmiye Poyraz da açıklamasında, patlamanın ardından şebekeden fışkıran suyun kaldırım taşlarını yerinden söktüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

  “Kaldırım taşları balkonlarımıza düştü. Çocuklarımızla birlikte evimizde mutlu bir gün yaşamayı düşünürken bu olay başımıza geldi. Kısa sürede suyla dolan evlerimizdeki eşyalarımız kullanılamaz halde. Komşularımızdan Bülent Korkmaz da olay nedeniyle yaralandı. Mağduruz, ne yapacağız, bilemiyoruz.”
  İtfaiye ekiplerinin evlerdeki suyu boşaltma çalışmaları sürürken, Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey olay yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı, vatandaşlara "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı