Gündem Haberleri

  Gaziantep'te de doğalgaz kesintisi uygulanacak

  A.A.
  26.01.2006 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, BOTAŞ'dan gece organize sanayi bölgesinde doğalgazın kesileceğine ilişkin yazı aldıklarını belirterek, “700 sanayicimizin 70'i doğalgaz kullanıyordu. Perişanız” dedi.

  Nakıboğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BOTAŞ'dan gelen yazıda doğalgazın kesilmesinin nedeni ve kesintinin ne kadar süreceği konusunda bir bilgi bulunmadığını belirterek, “Sabah 10.00'da keseceğiz diye yazı aldık. Sonra saat 13.00'e ertelendi” dedi.

  Şu anda doğalgazın kesilip kesilmediğini tam bilmediklerini, boruların içinde kalanların geliyor olabileceğini kaydeden Nakıboğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'e ulaşamadığını, BOTAŞ yetkililerinden de sağlıklı bir yanıt alamadığını belirtti.
  Gaziantep OSB'ye henüz 3 ay önce doğalgaz verildiğini hatırlatan Cahit Nakıboğlu, OSB'deki 700 sanayicinin 70'inin doğalgaz aldığını ve bunların saatte 220 metreküp doğalgaz kullandığını, diğer sanayicilerin de doğalgaza geçme hazırlığı içinde olduğunu ifade etti.
  Nakıboğlu, kesintinin önceden haber verilmemesini eleştirerek, şöyle dedi:
  “Tedbir alma imkanımız olmadı. Çok sıkıntıdayız, perişanız. Bu çok vahim bir durum. Ne kesintinin nedeni, ne de süresi konusunda birşey söyleyen var. Kesilirse perişan oluruz. Binlerce işçi sokağa dökülür. Çünkü, doğalgaz ile kızgın yağ üretiyoruz. Onunla da makinalarımızı çalıştırıyoruz. Gaz olmayınca makinalar duracak. Üretimde büyük aksamalar olacak. Firmaların zararının ne olacağını kelimelere, rakamlara dökmenin imkanı yok.”
  Nakıboğlu, şu anda bölgede eski full-oil sistemlerini sökmeyenlerin buna geçmeye çalıştığını, ancak hemen full-oil bulmanın da mümkün olmadığını kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı