Gündem Haberleri

  Gaziantep'te 7 kişi öldü

  A.A
  25.11.2009 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, halk arasında domuz gribi olarak bilinen pandemik grip nedeniyle kentte 7 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

  Vali Kamçı, Gaziantep'te görevli ulusal ajans, yerel gazete ve televizyonların temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında, bir gazetecinin sorusu üzerine, dünyanın gündemini meşgul eden domuz gribi nedeniyle Gaziantep'te tedavi gören hastalardan 7'sinin öldüğünü söyledi.

  Bu hastaların 2'sinin şehir dışından geldiğini ifade eden Vali Kamçı, “Tedavi gören hastaların hemen hepsi farklı rahatsızlıktan tedavi gördü. Bu hastaların tamamında yapılan incelemede H1N1 virüsüne de rastlandı” dedi.

  Bu virüsün risk gruplarını tetiklediğini bildiren Kamçı, “Kronik hastalığı bulunanlar, bu hastalığa daha çabuk yakalanıyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızda pandemik grip açısından risk taşıyan, altta yatan kronik hastalık tespit edildi” diye konuştu.

  Gaziantep'te 59 bin doz H1N1 aşısı bulunduğunu açıklayan Kamçı, ilk etapta 0-5 yaş grubunun aşılanacağını belirtti.
  Okullarda hijyene dikkat edilmesi yönünde yazı gönderdiğini bildiren Kamçı, okullarda temizliğe dikkat edileceğini kaydetti.

  Kamçı, şehirde H1N1 virüsü nedeniyle tedavi gören hasta sayısının 11, yoğun bakımda olan hasta sayısının ise 2 olduğunu söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı