Gündem Haberleri

  Gaziantep’ten büyük tahliye

  Hasan KIRMIZITAŞ- Eyyüp BURUN- Mehmet BULUT / DHA
  15.08.2014 - 01:32 | Son Güncelleme:

  SURİYELİ sığınmacıları protesto için 3 gündür gösterilerin gerginliğin giderek tırmandığı Gaziantep’te, olayların yoğunlaştığı semtlerde kalan 400 ailenin tahliyesine başlandı.

  Dün sabah İstasyon Meydanı’nda toplanan polis ve AFAD görevlileri, olayların yaşandığı mahallelere giderek muhtar ve vatandaşların gösterdiği metruk binalar ile işyerlerinde kalan Suriyelileri tahliye etti. Ekipler ayrıca mahalle sakinlerinin şikâyetçi olduğu aileleri de barındıkları yerlerden alarak minibüslere bindirdi ve İstasyon Meydanı’na götürdü.
  BEKÂRLAR NUSAYBİN’E
  Suriyelilerden evli ve çocuklu olanlar Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki, bekâr olanlar ise Mardin’in Nusaybin ilçesindeki kampa gönderildi. Gaziantep Valisi Erdal Ata, “Metruk binalar veya işyerlerinde kalan, yaşam koşulları kötü olan 400 aile tespit ettik. Bu aileleri kampa gönderiyoruz” dedi. Vali Ata, İslahiye’de yapımı süren 25 bin kişilik kampın ekim ortalarında biteceğini belirterek, “Tamamlandığında yaşam koşulları sağlıklı olmayan Suriyelileri İslahiye’ye transfer edeceğiz” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı