Gündem Haberleri

  Gaziantep Tabip Odası Başkanı Hürriyet'e saldırıyı kınadı

  Hürriyet Haber
  11.09.2015 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi’ne pazar ve salı geceleri düzenlenen çifte saldırılara tepkiler sürüyor. Saldırıları kınadığını açıklayan Gaziantep Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, "Bu artık basın özgürlüğünün ötesinde, can güvenliğini tehdit eder bir boyuta ulaşmıştır" dedi.

  Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Gaziantep Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, "Hürriyet’e yapılan bu çirkin saldırı, aynı zamanda halkın haber alma, bilgilenme, gerçekleri öğrenme hakkına yönelik bir saldırıdır. Bu artık basın özgürlüğünün ötesinde, insan can güvenliğini tehdit eder bir boyuta ulaşmıştır. Bir önceki saldırı hiç yapılmamış gibi davranan, gözlerini buna kapatan yetkililer şimdiki saldırılara da davetiye çıkarmışlardır" diye konuştu.

  Gaziantep Tabip Odası Başkanı Hürriyete saldırıyı kınadı

  "Bir parlamenterin bu saldırıları yönetmesi nasıl açıklanabilir" diye soran Dr. Ağca, şöyle devam etti:

  "Buna meclis başkanı niye sessiz kalıyor? Ne zamandır iktidar ve şimdiki geçici iktidar da halkın bilgilenmesini istemiyor. Gazetecileri ve gazeteleri hedef göstermek, gazetecileri düşman bellemek yanlış bir tutumdur. Çağdaş demokrasiyle yönetilen ülke ile bağdaşmaz. Bu saldırıları kınıyoruz ve yetkilileri derhal göreve davet ediyoruz."

  Gaziantep Tabip Odası Başkanı Hürriyete saldırıyı kınadıHürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı

  Gaziantep Tabip Odası Başkanı Hürriyete saldırıyı kınadıHürriyet'e yapılan ilk çirkin saldırı

  Gaziantep Tabip Odası Başkanı Hürriyete saldırıyı kınadıHürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: Baskılar bizi yıldıramaz

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı