GeriGündem Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi

Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi
refid:29642464 ilişkili resim dosyası

Sultangazi Gazi Mahallesi'nde dün Bağcılar'da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi için toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis müdahale etti. Gaz bombası ve tazyikli su ile yapılan müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara dağıldı.

Sultangazi Gazi Mahallesi'nde dün Bağcılar'da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi için toplanan kalabalığın yürüyüşüne polis müdahale etti.

Eski Karakola doğru yürüyüşe geçen grubun önü TOMA ve Akrep adı verilen zırhlı araçlarla kesildi. Polis gruba gaz bombası, tazyikli su ve boyalı mermi ile müdahale etti. Müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara dağıldı. Ara sokaklara dağılan grup polise taş ve havai fişek ile karşılık verdi. Gruptan bazıları TOMA'nın önüne geçti. TOMA'ya çıkmaya çalışan bazı kişiler bir süre asılı kaldı. TOMA'nın hareket etmesi ile zor anlar yaşayan bir kişi uzun süre TOMA'ya asılı halde gitti. Vatandaşların uyarısı ile yavaşlayan TOMA'dan inen kişi ara sokağa kaçtı. Polisin gruba müdahalesi devam ediyor.

Polis helikopterininde havadan destek verdiği görüldü.


ÖZASLAN'IN CENAZESİ CEMEVİNDE BEKLETİLİYOR

Müdahale sırasında ara sokaklardan zaman zaman silah sesleri duyuldu. Çıkan olaylar nedeniyle operasyonda öldürülen Günay Arslan'ın cenazesi defnedilemezken, Cenazenin Gazi Mahallesi'ndeki Cemevinde bekletildiği öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle