GeriGündem 'Gazeteciyle görüşmemden daha doğal ne olabilir'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Gazeteciyle görüşmemden daha doğal ne olabilir'

'Gazeteciyle görüşmemden daha doğal ne olabilir'

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri, gazeteci Can Dündar’a verdiği iddiasının sorulması üzerine, “30 yıllık gazeteciyim. O tarihte CHP’nin medyadan sorumlu genel başkan yardımcısıydım. Dolayısıyla her gazeteden veya TV’den, ajanstan medya mensubu ile görüşmemden daha doğal ne olabilir?” yanıtını verdi.

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Berberoğlu, hakkında belli gazetelerde yer alan haberlerin tek elden çıktığının bariz ortada olduğunu söyledi. Berberoğlu şöyle devam etti: “Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandıkları haberle ilgili duruş ve görüşüm ortada ve değişmedi. Eski bir gazeteci ve yeni siyasetçi sıfatıyla bu haberin tüm sorumluluğunu üstlenmeye hazırım. Çünkü öyle bir haber ki doğruluğu hiç tartışılmıyor, dolayısıyla kime gelse yazılır, paylaşılır ve basılır. (HTS kayıtları) Dosyada sanık veya tanık olarak gösterilmediğim halde bu haberlere göre savcılık cep telefonumun sorgulamasını yapmıştır. Dokunulmazlık taşıyan bir TBMM üyesi sıfatıyla Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu göreve çağırıyorum. Aynı şekilde TBMM Başkanlığı’nın bu konudaki görüşünü merak ediyorum.”             

DURUŞMA BUGÜN

MİT TIR’ları haberi nedeniyle yargılanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül bugün ikinci kez hâkim karşısına çıkacak. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, “Anayasa Mahkemesi son derece güzel bir karar verdi, toplumda gerginliği sonlandırdı. Umarım yargı tekrar AYM’nin kararına uygun olarak kararını verir ve toplum bu gerginlikten kurtulmuş olur” dedi. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle