Gündem Haberleri

  Gazeteciye yeşil dayak

  İsmail AKKAYA/KONYA, DHA
  27.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İslami ya da yeşil sermayeli kuruluşların başında gelen Konya merkezli Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, ‘Yeter bizi kandırdığın’ diye bağıran ortağına çıkışırken görüntülerini çeken DHA muhabiri Kerem Pulgat’ı yumrukladı.

  Bayram’ın korumaları da muhabire saldırarak kamerasını kırdı. Bera Oteli’nde saat 11.00’de başlayan, çoğu yurt dışında 80 bin ortaklı Kombassan Holding’in mali genel kuruluna yaklaşık 500 ortak katıldı. Bazı ortaklar, daha önceki yıllarda korumaların engellemesi nedeniyle Haşim Bayram’a ulaşamayacaklarını düşünerek otelin önünde bekledi. Saat 11.00’de korumalarıyla otele gelirken Bayram’ın önünü kesen ortaklar ‘Paralarımızı istiyoruz’, ‘Yeter bizi kandırdığın’ diye bağırdı. Bayram sinirlenerek ‘Yalan söylemeyin hepinizin parası veriliyor’ dedi. Bayram, bunu görüntüleyen DHA muhabiri Kerem Pulgat’a ‘Neden çekiyorsun’ diye saldırdı.

  Bayram, yakasından tuttuğu Pulgat’ın boğazını sıkıp yumruk attı. Ardından korumalardan Kamil Yılmaz, Pulgat’a tekme tokat saldırarak kamerasını alıp birkaç kez yere çarptı. Parçalanan kameradaki kasetin sağlam kaldığını gören koruma Yılmaz, bu kez tekmeyle kaseti de parçaladı. Hastanede tedavi gören Kerem Pulgat, Bayram ve adamlarından şikayetçi oldu. Polis, Haşim Bayram’ın korumalarından Kamil Yılmaz’ı gözaltına aldı. Konya Adliyesi’nde savcı tarafından ifadesi alınmak için bekletilen Haşim Bayram, bu duruma sinirlenerek, ‘Ben bir işadamıyım, beni nasıl bekletirler’ diye bağırdı. Savcıya ifade verdikten sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Bayram ve korumaları, adliye çıkışında yine DHA muhabirlerinin üzerine yürüyerek tehditkar konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı