Gündem Haberleri

  Gazetecinin kaderi

  Hürriyet Haber
  23.11.2001 - 01:57 | Son Güncelleme:

  Arkadaşımız Ardıç Aytalar, bir kaza ihbarı üzerine gittiği hastanede fotoğrafını çektiği yaralı kadının, teyzesi olduğunu görünce şok geçirdi.

  Bostancı'da oturan 75 yaşındaki Rukiye Togul, rutin kalp muayenelerinden birini daha olmak için PTT Hastanesi'ne gitmek üzere, dün sabah saat 10.00'da evinden çıktı. Togul, hastaneye 200 metre kala, hiç umulmadık bir şey oldu. Tıka basa hurda kağıt ve karton bulunan kamyonun kasasının yan kapağı açıldı ve kaldırımda yürüyen Rukiye Togul'un kafasına çarptı. Kamyonun kasasında bulunan hurda kağıt ve kartonlardan büyük bir bölümü, yere yığılan Rukiye Togul'un üzerine boşaldı. Üzerinde 'Dökmesan' yazan kamyonun şoförü, arkasına bile bakmadan gaza basıp kaçtı. Kimse, kaçan kamyonun plakasını almayı akıl edemedi. Ağır yaralanan Rukiye Togul, yardıma koşan çevre sakinleri tarafından, hurda kartonların altından çıkarıldı ve İçerenköy'deki Özel İsviçre Hastanesi'ne kaldırıldı.

  BU BENİM TEYZEM

  Hürriyet Gazetesi'nin Kadıköy bölge muhabiri Ardıç Aytalar, sabah işbaşı yaptıktan bir süre sonra, Bostancı'da bir kaza olduğu ihbarı aldı. Ardıç Aytalar, yolda yürürken kafasına kamyon kasasının kapağı çarpan kadının, hastaneye kaldırıldığını öğrendi. Özel İsviçre Hastanesi'ne giden Ardıç Aytalar, Acil Cerrahi Servisi'nin önünde bir süre, yaralı kadının tedavisinin bitmesini bekledi. Aytalar, ilk tedavisi tamamlanarak dışarı çıkarılan kadının fotoğrafını çekerken şok geçirdi. Çünkü fotoğraf makinesinin vizöründen gördüğü kadının, teyzesi Rukiye Togul olduğunu farketmişti. Aytalar'ın ilk tepkisi, ‘‘Aaa bu benim teyzem’’ demek oldu. Sonra fotoğraf çekmeyi bırakıp, teyzesiyle ilgilenmeye başladı.

  YOĞUNBAKIMDA

  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Rukiye Togul, Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alındı. İki çocuk ve bir torun sahibi Rukiye Togul'un kafatasının üç yerinde kırık, iki yerinde de kanama ve ödem tespit edildi. Doktorlar, Togul'un hayati tehlikesinin bulunduğunu söylediler. Olaydan sonra kaçan hurda kamyonunun canavar sürücüsü, 6 saat sonra yakalanarak sorguya alındı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı