GeriGündem Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz

Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz
refid:14352309 ilişkili resim dosyası

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Türk basın ve yayıncılığına katkıları nedeniyle Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin ödülünü aldı.

‘Aydınlarla Yüz Yüze’ söyleşisinde de konuşan Doğan, yayıncılığın en zor tarafının tarafsız olmak olduğunu vurguladı.

BURSA Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a, Türk basın ve yayıncılığına yaptığı katkılardan dolayı önceki akşam ödül verdi. Törene, Devlet eski Bakanları Hüsamettin Özkan ve Ertuğrul Yalçınbayır, Milli Savunma eski Bakanı Turhan Tayan ile yazar Altan Öymen, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Taylan Bilgel, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi Yazarı Sedat Ergin, Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Mutlu katıldı.

Basın şeffaf toplumun bekçisi

BGC Başarı Ödülleri Yarışması’nda dereceye girenlerin de ödüllerini aldığı törende konuşan BGC Başkanı Nuri Kolaylı,  “Basın mensuplarının sosyal güvenceleri ve örgütlenmeleri için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması ve gazetecilerin mahkûm edilmesine neden olan TCK’deki maddelerin yeniden ele alınması gerekmektedir” dedi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, konuşmasında, “Yaptığımız her güzel şeyde medyanın önemli hissesi vardır” derken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, basının şeffaf toplumun en önemli bekçisi olduğunu vurguladı.
Aydınlarla Yüz Yüze söyleşisine de konuk olan Aydın Doğan, burada yaptığı konuşmada “Yayıncılığın en zor tarafı tarafsız olmaktır. Tarafsız olursanız her iki tarafı da karşınıza alırsınız. Zordur ama vicdanen rahat olursunuz” dedi.

Gazeteci ne ister

Doğan, “Başka işlerim de var ama gazete sahibi olmaktan büyük keyif alıyorum. Grubumuzun en önemli alanı yayıncılık” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz. Yarış vardır. Yarışta öne geçmek ister. Gazeteler daha çok prestij edinsinler, daha çok satılsın ister. Stresli iştir ama can sıkıntısına zaman bulamazsınız.”

Soruları da yanıtlayan Aydın Doğan, gruba kesilen vergi cezalarının hukuki ve teknik yanı bulunmadığını belirtip, “Yargıya intikal etmiştir. 4 büyük davamız var. Birinci büyük davamız geldi, kazandık. Diğerlerinin de gelmesini bekliyoruz. İlk mahkemede kazandık tabii. Bize yazılan vergi cezası dünya tarihinin en büyük cezası. Başka bir kuruluşa 5 milyar dolar vergi cezası yazılmamıştır” dedi.

Doğan: ‘Başyazar olmak isterdim’

NİLÜFER İlçe Belediyesi ile BGC’nin düzenlediği Aydınlarla Yüz Yüze söyleşisine de konuk olan Aydın Doğan konuşmasının ardından soruları yanıtladı. Aydın Doğan, “Tekrar dünyaya gelseniz yine gazete sahibi mi olurdunuz” sorusunu, “Genel yayın müdürü ya da başyazar olmak isterdim” diye yanıtladı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Doğan’a günün anısına plaket verdi.

16 numaralı forma

/images/100/0x0/55eaf71df018fbb8f8a228e6

DOĞAN Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, dün de Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’ni ziyaret etti. Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Aydın Doğan’a, arkasında adının yazılı olduğu 16 numaralı Bursaspor forması armağan etti. Doldurulan formu imzalayarak Bursaspor’a üye de olan Aydın Doğan, “Bursaspor’un şampiyon olmasını arzu ediyorum. Çiçeği burnunda üyesi olarak ‘Yalnız Bursasporluyum’ diyemiyorum. Tüm takımların yanındayım” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle