Gündem Haberleri

  Gazetecilerden kongre yorumları

  Hürriyet Haber
  27.08.2014 - 11:44 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin 1. Olağanüstü Kongresi’ni gazeteciler televizyonların canlı yayınlarında yorumladı.

  İşte bazı yorumlar:

  Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer:
  Yeni hükümeti bekleyecek bazı sorunlar var. Tamamen Abdullah Gül’ün kenarda kalacağını düşünmüyorum. Abdullah Gül bir çekim merkezi olacaktır başarısızlık durumlarında. Hep akıllara gelecektir. Onunla istişareler hep devam edecektir. Bu Gül krizi ağır olan bir krizdi nerede patlar bunu hep birlikte göreceğiz.

  Vatan Gazetesi Yazarı Hüseyin Yayman:
  Erdoğan kendi adamım olsun ama başarısız olsun demez. Erdoğan güçlü isimlerle çalışan ve siyasette hep iddiası olan bir isim. Sayın Davutoğlu’yla ilgili performans önemlidir. AK Parti’deki bugünkü kongrenin bir önemi var. Ak Parti’de gömlek değişimi olacak. Meselenin bir böyle bir tarafı var. AK Parti’de bir problem olmaz. Asıl soru Abdullah Gül’ün ne yapacağı. Gül asla yeni bir hareket başlatmaz.

  TRT Haber Daire Başkanı Nasuhi Güngör:
  Çok konuşulmuyor ama 9-10 ay içinde bir ayrılık olabilir mi AK Parti’de? AK Parti’nin kadrosunu oluşturanlar bu meseleyi farklı bir noktaya çekebilirler mi? Bu saatten sonra bir küskünler hareketi tercih etmeyeceklerdir. Kişisel olarak bir takım sıkıntılar olabilir burada. Siyaset rekabet ve çatışmadır. AK Parti’nin önümüzdeki 10 aylık performansı mesaj verebilme kabiliyeti belirleyecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı