GeriGündem Gazeteci Yılmaz toprağa verildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazeteci Yılmaz toprağa verildi

İzmir’de geçirdiği kalp krizi sonucu cumartesi günü vefat eden gazeteci Celal Yılmaz toprağa verildi.

 

Yılmaz için ilk tören, İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde düzenlendi. Cemiyet Başkanı Erol Akıncılar, Yılmaz’ın 28 yıllık meslek yaşantısında hep güzeli aradığını belirterek, ‘‘O hep en güzel fotoğrafı, en güzel haberi yansıtmak için çalıştı, bunda da başarılı oldu’’ dedi.

Yılmaz’ın İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir ve merkez teşkilatında aktif görevler üstlendiğini de kaydeden Akıncılar, ‘‘O hepimizin arkadaşıydı. Onu hiçbir zaman unutmamalıyız’’ diye konuştu.

Gazeteci Semra Saygı da yaptığı konuşmada, Yılmaz ile 30 yıla dayanan dostluğu bulunduğunu ve bunun bir kısmının da mesai arkadaşlı şeklinde geçtiğini belirterek, Yılmaz’ın ‘‘dürüst, doğru ve sözünde duran’’ bir insan olduğunu kaydetti.  

Cemiyet binası önündeki törene Yılmaz’ın ailesi, çeşitli oda temsilcileri, arkadaşları ve kalabalık bir gazeteci topluluğu katıldı.

BAKAN GEMİCİ CENAZE TÖRENİNDE

Cenaze daha sonra, Buca Baha Yörük Camisi’ne götürüldü. Devlet Bakanı Hasan Gemici, burada Yılmaz’ın eşi ve çocuklarına başsağlığı diledi. Yılmaz’ın cenazesi, burada öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Buca Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Balıkesir’in Manyas İlçesi’nde 1952 yılında doğan Celal Yılmaz, Ege Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenim gördükten sonra, Yeni Asır gazetesinde foto muhabiri olarak göreve başladı. Sırasıyla Gazete İzmir, Demokrat İzmir, Ege Ekspres gazetelerinde çalışan Yılmaz, daha sonra uzun yıllar Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü’nde foto muhabiri olarak görev yaptı. Buradan emekli olduktan sonra Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Yılmaz, bir süre de Ege-Koop basın müşavirliği görevini yürüttü.

Foto Muhabirleri Derneği’nin kurucuları arasında yer alan ve sürekli basın kartı taşıyan Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıydı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle