Gündem Haberleri

  Gazeteci-yazar Yılmaz Çetiner vefat etti

  A.A.
  02.08.2006 - 20:15 | Son Güncelleme:

  Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, hastanede tedavi altında bulunan Çetiner'in bugün saat 17.15'te vefat ettiği belirtildi.

  Yılmaz Çetiner'in 1 Temmuz 2006 tarihinden bu yana “kronik obstrüktif akciğer hastalığına bağlı solunum yetmezliği” tanısı ile tedavi gördüğü dile getirilen açıklamada, Çetiner'in, solunum sıkıntısının artması sebebiyle son bir haftadır ileri yaşam desteği almakta olduğu kaydedildi.

  RÖPORTAJLARIYLA TANINIYOR

  Gazeteciliğe 20 yaşında başlayan Çetiner, Yeni Sabah, Vatan, Cumhuriyet, Akşam, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde muhabirlik, röportaj yazarlığı yaptı.

  Afrika, Kızıl Çin, Sovyet Rusya gibi, o dönemlerin gidilmesi zor, renkli ülkelerinde yaptığı tehlikeli yolculuklarının röportajlarıyla Gazetecilik Başarı Ödülleri kazanan Çetiner, belgesel üç haberiyle de yılın gazetecisi seçildi.

  “Şu Bizim Rumeli”, “Mao'ya Tapanlar”, “El Fetih”, ”Bilinmeyen Arnavutluk” röportajları kitap olarak yayınlanan Çetiner'in “Son Padişah Vahdettin”, “Haremde Bir Venedikli Nurbanu Sultan” ve meslek anılarını topladığı “Nefes Nefese Bir Ömür” adlı kitapları da bulunuyor.

  Çetiner'in cenazesi 4 Ağustos Cuma günü Bebek Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Anadolu Hisarı Aile Kabristanı'na defnedilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı