GeriGündem Gazeteci Sezai Güven hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gazeteci Sezai Güven hayatını kaybetti

Gazeteci Sezai Güven hayatını kaybetti
refid:15062044 ilişkili resim dosyası

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, gazeteci Sezai Güven (79) dün yaşamını yitirdi.

1931 İzmir Seferihisar doğumlu olan Sezai Güven, gazeteciliğe Sabah Postası’nda sanat sayfası düzenleyerek başladı, 1952 yılında da muhabirliğe geçiş yaptı. Ticaret Gazetesi'nde muhabir, haber müdürü ve yazı işleri müdürü olarak yirmi üç yıl çalışan Sezai Güven, Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi ve İzmir Gazeteciler Sendikası Başkanlığı gibi görevleri de yürüttü. Güven, İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından kısa bir süre önce “Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü” ile ödüllendirilmişti.

 

Sezai Güven'in yaşamını yitirmesi üzerine bir açıklama yayınlayan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “Değerli üyemiz ve meslek büyüğümüz Sezai Güven'in yaşamını yitirmesinden derin bir üzüntü duyduk. Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olarak Türk basınına uzun yıllar hizmet veren Sezai Güven'e Tanrı'dan rahmet, geride kalan ailesine, yakınlarına Türk basın camiasına ve gazeteci dostlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

Sezai Güven için bugün saat 11.30'da İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlenecek. Güven'in cenazesi Murat Reis Camii'nde (Hatay-Betonyol'un sonu) kılınacak öğle namazının ardından defnedilecek.

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle