Gündem Haberleri

  Gazeteci Çetinkaya'ya taş ve ayakkabı fırlatanlar serbest

  Ali GÜLER/KONYA, (DHA)
  13.02.2006 - 15:47 | Son Güncelleme:

  Konya'da Halk Eğitim, Dayanışma ve Araştırma Derneği (Heda-Der) tarafından düzenlenen ‘Resul'e sadakat' mitinginde otobüsün üstünde başı açık ve kot pantolon olduğu gerekçesiyle Sabah Gazetesi Muhabiri Aliye Çetinkaya'ya taş ve ayakkabı attıkları öne sürülen Halil Yılmaz ve Yakup Kaya, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Temizlik malzemeleri satan Halil Yılmaz ile işsiz olduğu belirtilen Yakup Kaya adliye çıkışında sorularını yanıtsız bıraktı. Kendilerini, zanlıların yakınları olarak tanıtan bir grup Yılmaz vea Kaya'yı savundu. Grupta bulunanlar, Halil Yılmaz'ı sessiz, kendi halinde biri olduğunu söyledi.

  Maddi durumu yerinde olmadığı ve evde yakınları ile tartıştıktan sonra mitinge geldiği öne sürülen Yakup Kaya, sürekli olarak yüzünü objektiflerden sakladı. Adliyeden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Yakup Kaya, güvenlik gerekçesiyle resmi polis aracına bindirerek karakola götürüldükten sonra serbest bırakıldı.

  Konya Cumhuriyet Savcısına ifade vermeden önce konuşan Sabah Gazetesi Muhabiri Aliye Çetinkaya “Bu olay beni derinden sarstı. Ayakkabı ve taş fırlatıldı. Ancak, bu olayın Konya'ya mal edilmesi beni üzdü. Benim tek istediğim benden özür dilemeleri. Ben saygısızlık yapmadım” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı