Gündem Haberleri

  Gazalcı: Cumhuriyetin eğiğim felsefesinden uzaklaşıldı

  Hürriyet Haber
  29.10.2005 - 15:00 | Son Güncelleme:

  CHP Denizli Miletvekili Mustafa Gazalcı, üç yıllık AKP iktidarında partizanca kadrolaşma ve geriye doğru değişikliklerle laik cumhuriyetin eğitim felsefesinden uzaklaşıldığını söyledi.

  CHP Denizli Miletvekili Mustafa Gazalcı, üç yıllık AKP iktidarında partizanca kadrolaşma ve geriye doğru değişikliklerle laik cumhuriyetin eğitim felsefesinden uzaklaşıldığını vurguladı.

  Mustafa Gazalcı yaptığı açıklamada, Atatürk ve İnönü dönemlerinden sonra oy kaygısıyla cumhuriyetin temel eğitim ilkelerinden ödün verildiğini kaydetti. AKP’nin üç yılık iktidarında ise yapılan yasa, yönetmelik değişiklikleriyle cumhuriyetin temel eğitim niteliklerinden daha da çok uzaklaşıldığını dile getiren Gazalcı, bu dönemde partizanca kadrolaşma yapıldığını, demokrat, laik cumhuriyete bağlı yöneticilerin görevden alınarak çoğu dinsel eğitim almış yöneticilerin atandığını belirtti.

  Yine bu dönemde Mili Eğitim Temel Yasası’nın, yönetmelikler değiştirlerek öğretim birliğinden uzaklaştırıldığını kaydeden Gazalcı, "AKP iktidarında partizanca kadrolaşma ve geriye doğru değişikliklerle laik cumhuriyetin eğitim felsefesinden uzaklaşıldı" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı