Gündem Haberleri

  Gay penguen heteroseksüel oldu, ABD’li eşcinseller yıkıldı

  Hürriyet Haber
  28.09.2005 - 02:41 | Son Güncelleme:

  ABD’nin New York kentindeki Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan ünlü gay penguenler Roy ve Silo’nun aşkı sona erdi. Altı yıldır erkek penguen Roy ile birlikte yaşayan 18 yaşındaki diğer erkek penguen Silo, başka bir hayvanat bahçesinden getirilen Scrappy adlı dişiye aşık olunca, Roy’la paylaştığı yuvayı terk etti.

  Bu gelişmeler, Roy ve Silo’yu kendilerine sembol yapan Amerikalı eşcinleri, adeta yıktı.

  Hayvanat bahçesi yetkilileri, daha önceleri Roy ve Silo’ya döllenmiş bir yumurta teslim etmiş, çift sırayla kuluçkaya yatarak ‘Tango’ adlı yavrunun dünyaya gelmesini sağlamıştı. Tango’nun doğuşundan sonra Amerikalı eşcinsel hakları savunucuları, Roy ve Silo’yu ‘örnek çift’ diye göstermişti.

  Silo ve yeni aşkı Scrappy’nin ise birlikte yuva yaptıkları yapay göl çevresinde takıldıkları bildirildi. Roy ise yalnız dolaşıyor.

  Geçen aylarda gösterime giren Fransız yapımı ‘İmparatorun Yürüyüşü’ adlı belgeselde, üreme döneminde tek eşli yaşayan penguenleri gören ABD’li muhafazakár çevreler, bu filmi aile değerleri açısından bütün Hıristiyanlara örnek olarak göstermişti. Bunun üzerine New York Times Gazetesi’nde yayınlanan bir makalede de liberallerin Roy ile Silo’yu örnek gay çift olarak gösterdiği belirtilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı