Gündem Haberleri

Gaspçıların kaçırıp dövdüğü Vodka öldü

Sefa KIDIK / İSTANBUL
23.03.2005 - 01:56 | Son Güncelleme:

Bahçeşehir’de kaçırılan ‘Vodka’ adlı köpeğin, iç organlarında darbeye bağlı yırtılma yüzünden, iç kanama nedeniyle kan kaybından öldüğünü bildirildi.

Bahçeşehir’de sahibinin yanından kaçırılan Golden Retriever cinsi ‘Vodka’ adlı köpeğin iç organlarında darbeye bağlı yırtılma meydana geldi. Veterineri Vodka’nın iç kanama nedeniyle kan kaybından öldüğünü söyledi.

BANKACI Çağda Yiğit’i Bahçeşehir’de eterle bayıltan poşulu iki kişinin gasp edip daha sonra serbest bıraktığı Golden Retriever cinsi ‘Vodka’ dün öldü. Hürriyet’te yayınlanan haber sayesinde bulunan ‘Vodka’nın dövüldüğü için yırtılan organlarının kanaması sonucu öldüğü belirtildi.

‘Vodka’yı 15 Mart Salı günü gezdirmek için Bahçeşehir’deki gölete getiren 24 yaşındaki Çağda Yiğit, poşulu iki kişi tarafından eterle bayıltılmıştı. Otomobili ile içinde kredi kartlarıyla parasının bulunduğu çantasına ve cep telefonuna hiç dokunmayan şahıslar, ‘Vodka’yı alıp gitmişti. Çağda Yiğit ve 32 yaşındaki THY pilotu eşi İlkay Yiğit’le hayvan barınaklarını gezerek ‘Vodka’yı aramıştı.

Hürriyet’e manşet oldu

Hürriyet Gazetesi olayı ‘Bir Köpek Gaspı Eksikti’ başlığı ile manşetten haber yaptı. Kestanelik Köyü’nde çiftliği bulunan bir kişi haberde fotoğrafları yayınlanan ‘Vodka’yı tanıdı. Çağda Yiğit ile İlkay Yiğit kaçırıldığı gün serbest bırakıldığı anlaşılan ‘Vodka’ya geçen pazar günü kavuştu.

Ancak tekmelendiği ya da sopayla vurulduğu anlaşılan ‘Vodka’nın arka bacaklarında şişlik vardı. Yiğit çifti, köpeklerini hemen veteriner doktora götürdü. Vücudunda iltihap tespit edilen ‘Vodka’ya antibiyotik iğne yapıldı.

‘Vodka’ dün saat 09.00 sıralarında fenalaştı. Çağda Yiğit, nefes almakta güçlük çeken ve yerinden kalkamayan ‘Vodka’ için Veteriner Doktor Doğan Güner’i çağırdı. Dr. Güner, ‘Vodka’nın rektumundan kan geldiğini belirledi.

İç organlarda yırtılma

‘Vodka’, Avcılar’daki İstanbul Üniversitesi, Veterinerlik Fakültesi’ne götürüldü. Fakültede röntgen filmi bulunmadığı için ‘Vodka’, Bahçeşehir’deki Asya Veteriner Kliniği’ne götürüldü. Kan verilen ‘Vodka’ saat 16.00 sıralarında öldü. ‘Vodka’nın iç organlarında dövüldüğü için fark edemedikleri yırtılma meydana geldiğini belirten doktoru Güner, ‘Kan kaybı yüzünden öldü’ dedi.

Vodka’nın ölümüne çok üzülen Çağda Yiğit, Trabzon’a uçan pilot eşi İlkay Yiğit’in yanına gitti.
Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı