GeriGündem Gaspçıların evlerinde soygun içerikli filmler çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gaspçıların evlerinde soygun içerikli filmler çıktı

BURSA'da kendilerini polis olarak tanıtatark 3 kişinin parasını gasp ettikleri öne sürülen zanlılar yakalandı. Araçlarında kar maskesi ve ruhsatsız silah ele geçirilen zanlıların evlerinde, soygun içerikli filmler bulundu.

Bursa'da silah ve kelepçe gösterdikleri 3 kişiye kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi, bu kişilerin üzerinde bulunan 125 YTL'yi gasp ettikten sonra kaçtı. Polis, plakasız otomobili önceki gün Kültürpark'ta gördü. Araç çevresinde önlem alan polis, çay içtikten sonra otomobile binmek isteyen 33 yaşındaki Murat Büyükgül ile 24 yaşındaki Hayri Dökmeci'yi gözaltına aldı. Otomobilde yapılan aramada ruhsatsız 2 tabanca, kelepçe ve kar maskesi ele geçiren polis, zanlıların Görükle Beldesi'ndeki evlerinde yaptığı aramada, Al Pacino ve Robert De Niro'nun başrolünü paylaştıkları, banka soygununu içeren ‘Heat' isimli film ile Nicolos Cage, Giovanni Ribisi ile Angelina Jolie'nin baş rolünü üstlendiği soygun içerikli ‘60 Saniye' isimli filmin CD'leri bulundu.

Yapılan araştırmada, gasp suçundan sabıka kaydı bulunan Murat Büyükgül ile aynı suçtan Edirne Yarıaçık Cezaevi'nde tutulduğu sırada firar eden Hayri Dökmeci'nin sorgusu sürüyor. Suçlarını kabul etmeyen zanlılar ‘Kendilerini polis olarak tanıtarak hürriyeti tahdit' ve ‘Nitelikli yağma' suçlarından adliyeye çıkartılacak.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle