Gündem Haberleri

  Gaspçılara 12’şer yıl

  Hürriyet Haber
  08.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAKIRKÖY - Merter'de Fahri Gürem'i kaçırıp, silah zoruyla cep telefonunu ve altın künyesini alan Ali Uçarlar ile Aydın Tok 12 yıl 11 ay 8 gün ağır hapis cezasına çarptırıldı.

  Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanıklar Ali Uçarlar ve Aydın Tok katıldı. Son sözünde olayla ilgisinin olmadığını söyleyen Aydın Tok,‘‘Suçsuzum’’ dedi. ‘‘Tutuklu kaldığım süre içersinde ailem çok mağdur oldu’’ diyen sanık Ali Uçarlar ise, tahliyesini istedi.

  İddianameye göre, iki sanık Gürem'i Merter McDonald's Otoparkı'ndan tehditlerle kollarından tutarak kaçırdı. Gürem'i Kasımpaşa'ya götürüp, silah zoruyla cep telefonu ve altın künyesini aldı. Mağduru tekrar arabalarına bindiren sanıklar, polis noktasında yavaşlayınca Fahri Gürem arabadan kaçtı. Polise sığınan Gürem, gaspçıları yakalattı.

  Mahkemedeki ifadesinde Gürem'e eroin sattığını iddia eden Ali Uçarlar,‘‘Olay günü Fahri bana eroin getirecekti. Ben eroin için ona 20 milyon lira vermiştim. O da bunun için altın künyesini verdi. Gasp olayı yoktur. Zorla birşey yapmadım’’ demişti.

  Mahkeme heyeti 'Silahlı gasp amacıyla adam kaçırmak' suçundan iki sanığa mahkumiyet kararı verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı