Gündem Haberleri

  Gaspçı polise ceza 14.5 yıl

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  10.04.2004 - 01:47 | Son Güncelleme:

  4 ay önce meslektaşlarının elinden kurtulmak için sahte ihbar yaptıran Hakan Güldiker, duruşmada ‘Parayı borcumu ödemek için aldım’ dedi.

  ADANA’da, 4 ay önce 2 mağaza sahibinin 2,5 milyar lirasını gasp eden 30 yaşındaki polis memuru Hakan Güldiker 14 yıl 7 ay ağır hapse mahkum oldu. 6 yıllık polis memuru Hakan Güldiker, eşi Hale’den boşanmak için açtığı dava sürerken, 7 ay önce Çiğdem Çetin ile nişanlandı. Nişanlısının, evli olduğunu öğrenince de bunalıma girdi.

  Aldığı eşyaları satmak için mağaza sahipleri Sırrı Demirpolat ve Kemal Koçak’ı evine çağıran Güldiker, silah tehdidiyle üzerlerindeki 2,5 milyar lirayı gasp ettikten sonra kaçtı. Bir taksi sürücüsü, Güldiker’in Ceyhan Nehri’ne atlayarak intihar ettiğini ihbar etti. Ancak ceset bulunamadı. Güldiker’in izini kaybettirmek istediğini anlayan polisler, meslektaşlarını saklandığı Belediye Evleri Mahallesi’nde yakaladı.

  GASP YAPMADIM

  Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘silahlı gasp’ suçundan yargılanan Güldiker son savunmasında , ‘Borcum vardı. Ödeyemediğim için bunalıma girmiştim. Borcumu ödemek için bu parayı aldığım doğru ama gasp yapmadım’ dedi. Mahkeme, Güldiker’i ‘silahlı gasp’ suçundan önce 20 yıl ağır hapis cezasına mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezası 14 yıl 7 ay ağır hapis cezasına indirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı