Gündem Haberleri

  Gaspçı çocuklara 8.5’ar yıl hapis ve erteleme

  SAMSUN, (DHA)
  06.05.2010 - 13:09 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da üç çocuğu bıçakla korkutup cep telefonlarını zorla aldıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan Y.Ç. (14), M.Ö. (14) ve K.K. (15), 8.5’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanıkların cezalarını erteleyip tahliyelerine karar verdi.

  İlkadım İlçesi Kale Mahallesi’nde yaklaşık 6 ay önce meydana gelen olayda, dershane çıkışı sahile gezmeye giden B.A. (15), M.H.K. (14) ve Y.E.D. (14) adlı çocukların önünü kesen Y.Ç., M.Ö. ve K.K. önce sigara ve para istedi. Çocukların sigara ve paraları olmadığını söylemeleri üzerine bıçak çekip, “Sizi burada keseriz” diyen 3 kişi, çocukların telefonlarını alarak kaçtı. Şikayet üzerine polisin yaptığı araştırmada, üç şüpheli telefonları satarken polis tarafından yakalandı.

  ‘Gasp’ suçundan tutuklanıp cezaevine gönderilen Y.Ç., M.Ö. ve K.K. bugün Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. Telefonları zorla almadıkları savunan sanıklar beraatlerini istedi. Ancak mahkeme, sanıkların suçunun gasp olduğunu belirterek her bir sanığa 8.5 yıl hapis cezası verdi. Daha önceden sabıkaları bulunmadığından verilen cezayı erteleyen heyet, üç sanığın tahliye etti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı