Gündem Haberleri

  ‘Gasp yapmadım, borç aldım’

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  22.04.2009 - 13:17 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da inşaat malzemeleri satan 56 yaşındaki Hikmet Feridun Doğutürk’ten, çeşitli zamanlarda zorla para aldığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan 30 yaşındaki Mustafa Tinçay, ilk kez hakim karşısına çıktı. Tinçay, zorla para almadığını ileri sürerek, “Eşim doğum yapacağı için kendisinden borç para aldım. Ödeyemediğim için bana bu iftirayı attı” dedi.

  Samsun’da kaynakçılık yapan 1 çocuk babası Mustafa Tinçay, bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı inşaat malzemeleri satan Hikmet Feridun Doğutürk’ü iddiaya göre farklı zamanlarda ölümle tehdit ederek, toplam 3 bin 500 TL parasını aldı. Geçen Şubat ayında tekrar Doğutürk’ün işyerine giderek para isteyen Tinçay, şikayet üzerine yakalanarak tutuklandı. ‘Gasp’ suçundan Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkan Mustafa Tinçay, “Kendisini 7 aydır tanırım. İşlerim bozuldu. Eşim hamile olduğu için paraya ihtiyacım vardı. Ondan istedim ve borç olarak toplam 3 bin 500 TL aldım. Ancak ödeyemedim. Bana çok iyiliği dokunmuştur, bunu inkar edemem. Zorla veya tehditle kendisinden para almadım. Sanırım ödeme yapamayınca bana bu iftirayı attı” diye konuştu.

  Duruşmaya katılan Hikmet Feridun Doğutürk ise, sanığın yalan söylediğini belirterek şunları söyledi:

  “Tanıştıktan kısa bir süre sonra yanında bir arkadaşıyla birlikte gelip benden para istedi. Vermeyince ‘seni öldürürüm’ diyerek tehdit etti. Korktuğum için ben de istediği parayı verdim. Daha sonra çeşitli aralıklarla gelip farklı miktarlarda para istemeye başladı. Kendisine borç olarak para vermedim.”

  Mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ertelerken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı