Gündem Haberleri

  Gasp dosyası

  Hürriyet Haber
  20.03.2005 - 01:17 | Son Güncelleme:

  Uyutup soydu

  Fatih’teki evini kiraya vermek için gazeteye ilan veren Murat Koşar (48), telefonla arayan Serpil Camadan (22) ile buluşup evi gösterdi. Kararını daha sonra bildireceğini söyleyen kadının asıl niyeti soygundu. Camadan, iki gün sonra Murat Koşar’ı arayıp randevu aldı. Evi tekrar gören Serpil Camadan ‘Sana bir kahve yapayım’ diye mutfağa girdi. Kahveye koyduğu ilaçla Koşar’ı uyutan Camadan, cep telefonu ve cüzdanını alıp gitti. İşe gitmeyince şüphelenerek eve gelen arkadaşları tarafından yarı baygın bulunan muhasebeci Koşar hastaneye kaldırıldı. Kimliği belirlenen Serpil Camadan, Beşiktaş’ta sevgilisinin evinde yakalandı. Suçunu itiraf eden Camadan’ın daha öncede benzer suçtan gözaltına alındığı ortaya çıktı. Sağ baş parmağı olmadığı için ‘Parmaksız Serpil’ olarak tanınan zanlıyla ilgili soruşturma sürüyor. Ali AKSOYER / İSTANBUL

  Parmağını kestiler

  Antalya’da önceki gece Fabrikalar Mahallesi 3013 sokakta arkadaşının evine giden Mustafa Korkmaz, önünü kesen iki motosikletteki 4 kişinin saldırısına uğradı. Sigaraları için ateş isteme bahanesiyle Korkmaz’a yaklaşan saldırganlar, üzerindeki para ve kıymetli eşyalarını vermesini istedi. Gaspçı dörtlü, karşı koyan Korkmaz’a pala ve döner bıçaklarıyla saldırdı. Bıçakla boğazını ve parmağını kestikleri Korkmaz baygın halde yere düşünce öldü sanan gaspçılar, cebindeki parasını alarak kayıplara karıştılar. Korkmaz’ı sokakta kanlar içinde bulan arkadaşı Antalya Devlet Hastanesi’ne götürdü. Aynı sokaktaki meydana gelen ikinci olayda ise evine giden 26 yaşındaki Sezen Sezgin’in boğazına bıçak dayayan iki saldırgan parasını istedi. İçinde cep telefonu ve bir miktar parası bulunan çantasını saldırganlara veren genç kadın canını zor kurtardı. Ufuk BALKİS/ANTALYA, (DHA)

  Yerlerde sürüklediler

  İzmir’in en büyük İlçesi Konak’ta sabah işe gitmek için otobüs durağına doğru yürüyen tekstil işçisi Aysun Siri’nin(41) arkasından yaklaşıp çantasını kapan kapkaççı, kadını yerlerde sürükledi. Biri kadına saldırırken ikisi çevreyi kollayan kapkaççıları gören vatandaşlardan kimse müdahale edemedi. İçinde 300 YTL olan çantayı alan kapkaççılar kaçtılar. Yüzü gözü kan içinde kalan, moraran Aysun Siri, kaldırıldığı Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Aysun Siri, kendisine saldıranın yüzünü göreme- diğini, ancak yaşlarının 14 ile 17 arasında olduğunu söyledi. BAHRİ KARATAŞ/ İZMİR, (DHA)
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı