Gündem Haberleri

  Garsona 400 bin lira bahşiş bırakmak istedi

  İHA
  15.09.2013 - 02:16 | Son Güncelleme:

  ABD'nin St. Louis şehrindeki bir restoranda yemek yiyen müşteri, garsona 200 bin dolar (yaklaşık 400 bin lira) bahşiş bırakmak istedi ancak 'visa' buna engel oldu.

  St. Louis'de öğle yemeği için restoranta gelen 20'li yaşlarında iki kız kardeş, zengin bir menü sipariş etti. Kadınlardan biri, kız kardeşi ve daha sonra aralarına katılan bir kişinin paralarını ödeyeceğini söyledi.

  Yemek parasını ödeyecek kadın, garsonu yanına çağırarak "Ne kadar bahşiş verdiğimi kız kardeşime sakın söyleme. Bugün ben senin koruyucu meleğinim" dedi 111,54 dolarlık faturanın 'bahşiş' kısmına 200 bin dolar yazdı. Bunu görünce büyük bir şok yaşadığını anlatan garson "Restoran yönetimine haber verdim. Müdür, Visa'yı aradı. Ancak kredi kartı firması, bu kadar yüksek bir bahşiş olamayacağını belirterek, ödeme yapılamayacağını söyledi" dedi.

  Garsonun sosyal iletişim ağı Reddit hesabındaki yazısına yapılan yorumlarda ise, kız kardeşlerin kredi kartından bu kadar yüksek miktarda bahşiş verilmeyeceğini bildikleri için garsona şaka yaptıkları ileri sürüldü. Ayrıca Reddit'e konulan faturada toplam hesabın 211 bin 54 olması da dikkat çekti. Bu da faturada yanlış hesap nedeniyle yemek fiyatının 11 bin olarak göründüğü anlamına geliyor.

  Etiketler: St louis , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı