GeriGündem Garipoğlu'nun dosyası Bakırköy Adliyesi'nde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Garipoğlu'nun dosyası Bakırköy Adliyesi'nde

Münevver Karabulut’u bıçaklayarak öldürdükten sonra kafasını testere ile kesip cesedini Etiler’de çöp kutusuna atan Cem Garipoğlu’nun dosyası Bakırköy Adliyesi’ne geldi.


İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nden gönderilen 7 klasör halindeki dosya, Bakırköy 2. Çocuk Mahkemesi Başkanı Talip Armağan tarafından incelenmeye başlandı.

Dosyanın incelenmesinin ardından duruşma tarihinin belirleneceği ve Cem Garipoğlu'nun yargılanmasına başlanacağı öğrenildi.

Cinayetten 197 gün sonra teslim olan katil zanlısı Cem Garipoğlu, olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisten kurtuldu. İstanbul Cumhuriyet savcıları Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk’ün hazırladığı iddianamede, Cem Garipoğlu’nun cinayeti tasarlayarak, kendini savunamayacak olan Münevver Karabulut’u canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğü ileri sürüldü.

Hazırlanan iddianamede Cem Garipoğlu için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi. Öte yandan dosyası ayrılan Cem’in babası Mehmet Nida Garipoğlu hakkında da Münevver Karabulut’u öldürmek suçundan dava açıldı.

Mehmet Nida Garipoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Cem’in annesi Tülay Makbule Garipoğlu ise suç delillerini yok etmek, gizlemek ve değiştirmek ile yardım etmekle suçlandı. Tülay Makbule Garipoğlu için 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Cem’in amcası Hayyam Garipoğlu hakkında da suçluyu kayırmaktan aynı ceza istendi.

Cem’in babası Mehmet Nida Garipoğlu, annesi Tülay Makbule Garipoğlu, amcası Hayyam Garipoğlu’nun dosyası da önümüzdeki günlerde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gelecek. Garipoğlu ailesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle