Gündem Haberleri

  Garih cinayetinde ikinci katil şüphesi

  Şaban ARSLAN-Kenan İSPİR-Taner YENER
  08.12.2001 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Garih'in kulağının arkasındaki bıçak yarasıyla vücudundakiler arasında farklılıklar bulundu. Cinayette ikinci bir katil mi var sorusu gündeme geldi.

  İşadamı Üzeyir Garih'in ölümüne neden olan, kulağının arkasındaki 2 bıçak yarası ile vücudundaki 9 bıçak yarası arasında farklılıklar bulundu. Adli Tıp raporuna yansıyan bu bulgular, cinayette ikinci bir bıçağın, ikinci bir kişi tarafından kullanılmış olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı. Garih'in, kulak arkasındaki iki ölümcül yaraya dikiş atılmasının sırrı, Adli Tıp Kurumu raporunda da çözülemedi.

  Pınar gelmedi

  Garih cinayeti davasının ikinci duruşması, dün Eyüp 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Katil zanlısı Yener Yermez duruşmaya, Hasdal Kışlası'ndaki Askeri Cezaevi'nden getirildi.

  Duruşmaya gelmeyen Üzeyir Garih'in oğlu İzzet Garih mahkemeye gönderdiği dilekçede, sanıktan davacı olduğunu ifade etti. Davanın bir numaralı tanığı olan ve sanıkla olay günü cinsel ilişkide bulunduğu iddia edilen Pınar Konuşkan, duruşmaya gelmedi. Duruşmada dinlenen tanık Ayhan Yıldız, Yermez'in ‘‘Tanımıyorum’’ dediği Pınar Konuşkan'la Yermez'i iki defa birlikte gördüğü iddiasını yineledi. Yener Yermez, Mahkeme Başkanı'nın, ‘‘Tanığın ifadelerine bir diyeceğin var mı’’ sorusuna, ‘‘Yalan söylüyor efendim’’ karşılığını verdi. Duruşma, 1 Şubat 2002 tarihine ertelenirken, 8 Ocak tarihinde de olay yerinde keşif yapılması kararlaştırıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı