Gündem Haberleri

  Garbo ve Dietrich lezbiyen aşk yaşamış

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Greta Garbo ve Marlene Dietrich, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Berlin'de bir filmde birlikte oynarken tanıştılar. McLenna, genç seks ilahelerinin birkaç hafta süren lezbiyen aşk ilişkisinin Dietrich'in kıskançlığı ve Garbo'yu çekememesi nedeniyle bittiğini yazdı.

  Özel yazışmalar ve gizli FBI dosyalarından yararlanarak kitabını kaleme alan McLenna'ya göre, Greta Garbo'nun yıldızının giderek yükseleceğini gören Dietrich buna katlanamadı ve sevgilisi hakkında film çevrelerinde çirkin dedikodular yaymaya başladı.

  Marlene Dietrich'e göre, Garbo güzel bir seks ikonuydu ancam cahil ve eğitimsiz bir kadındı. Dietrich, Garbo'nun kirli iç çamaşırıyla dolaştığını bile çevresine yaydı.

  Greta Garbo, lezbiyen aşığının bu sözlerini duyunca ilişkisini kesti. İki efsanevi kadın, yıllarca birbirlerini tanıdıklarını bile kabul etmeye yanaşmadılar ve bir araya gelmediler.

  Garbo ve Dietrich, ilk tanışmalarından 25 yıl sonra bir kez, ünlü aktör Orson Welles'in evindeki bir toplantıda görüşmeyi kabul ettiler. Marlene Dietrich, Greta Garbo'ya övgüler yağdırdı ve Garbo sadece ‘‘teşekkür ederim’’ demekle yetindi.

  Marlene Dietrich Hollywood'u terk ederek Avrupa'ya döndü ve iki aşık da ölünceye kadar bir daha asla karşılaşmadılar. Garbo ve Dietrich ‘‘The Joyless Street’’ adlı filmin çekimleri sırasında tanışmışlardı. O sırada, Garbo 19, Dietrich de 23 yaşındaydı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı