Gündem Haberleri

  Gar saldırısında yaşamını yitirenler 1 Mayıs'ta anıldı

  Özkan ARSLAN-Mustafa TURAPOĞLU / ANKARA, (DHA)
  01.05.2017 - 11:07 | Son Güncelleme:

  BAŞKENT’te 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Ankara Garı önünde, 10 Ekim 2015 tarihinde DEAŞ’ın saldırısı sonucu hayatını kaybeden 102 kişiyle 1 Mayıs 1977’de Taksim’de yaşamını yitirenler için anma töreni düzenlendi. Patlamada yaşamını yitiren avukat Uygar Coşgun’un 3,5 yaşındaki oğlu Sarp’ın da alana karanfil bırakması anma törenindekileri duygulandırdı.

  Ankara’da, Emek ve Dayanışma Günü’nde DİSK, KESK ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği tarafından Ankara Garı önünde anma töreni düzenlendi. Terör örgütü DEAŞ’ın 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlediği Ankara Garı saldırısında hayatını kaybeden kişilerin fotoğraflarının bulunduğu pano önünde düzenlenen anma etkinliği, saygı duruşuyla başladı.

  Gar saldırısında yaşamını yitirenler 1 Mayısta anıldıHayatını kaybeden kişilerin yakınlarının da aralarında bulunduğu grup sloganlar attı. Grup, açıklamanın ardından tren garı önüne karanfil bıraktı. Bu arada, patlamada yaşamını yitiren avukat Uygar Coşgun’un 3,5 yaşındaki oğlu Sarp’ın da alana karanfil bırakması anma törenindekileri duygulandırdı.

  Gar saldırısında yaşamını yitirenler 1 Mayısta anıldı

  Gar saldırısında yaşamını yitirenler 1 Mayısta anıldı

   

  Etiketler: 1 Mayıs
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı