Gündem Haberleri

  Galata'da görünürlük şenliği

  A.A
  10.10.2008 - 16:47 | Son Güncelleme:

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi kapsamında 18 Ekim günü gerçekleştirilecek “Görünürlük Projesi” ile Galata Meydanı şenlik havasına bürünecek.

  Alınan bilgiye göre, GalataPerform tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi kapsamında bu yıl 4. kez düzenlenen “Görünürlük Projesi”, Galata'daki sanat atölyeleri, alternatif tiyatrolar, evler, dükkanlar, galeriler ve kafeler ile yurt içi ve dışından 50'ye yakın sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek.

  “Gözden kaçanın ve/veya gözden çıkarılanın gün ışığına kavuşması” olarak tanımlanan “görünürlük” kavramının ele alınacağı etkinlik, Galata'da sanatın ve sanatçıların yanında meskundan esnafa, gelip geçenlere, turistlere, öğrenciden çaycıya, turizmciden taş ustasına, kablocudan yogacıya uzanan çok çeşitli bir “görünürlük” alanı ortaya çıkarmayı hedefliyor.

  Konserler, dans ve doğaçlama tiyatro gösterilerinin yer alacağı etkinlikte, Galata Meydanı'nda bir köşe de çocuklara ayrılacak. Etkinlik için Türkçe-İngilizce olarak hazırlanacak harita izleyicilere dağıtılacak.

  Etkinlikler, 10.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı