GeriGündem Gabar'da hain pusu 13 askerimiz şehit
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  970
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gabar'da hain pusu 13 askerimiz şehit

Gabar'da hain pusu 13 askerimiz şehit
refid:7441009 ilişkili resim dosyası

PKK’lı teröristlerin Gabar Dağı’nda operasyondan dönen askeri time düzenlediği saldırıda ikisi astsubay 13 askerimiz şehit oldu. Hain pusuda 3 askerimiz de yaralandı. Saldırı tüm Türkiye’de infial uyandırırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR...

ŞIRNAK’taki Gabar Dağı’nda, Bolu’dan gelen Komando Tugayı’na bağlı bir timin bölücü teröristlerce pusuya düşürülmesi sonucu 2’si astsubay 13 askerimiz şehit oldu. Tugaya bağlı askeri birlik Şırnak’a 30 kilometre uzaktaki Gabar Dağı’nda operasyonlarını tamamlayıp, karargaha çekilirken, 18 kişilik bir tim güvenlik nedeniyle geride bırakıldı. Güvenlik timi de çekilme işleminin ardından karargaha dönerken pusuya düşürüldü. Teröristler, askerlerin üzerine el bombası atıp, uzun namlulu silahlarla çapraz ateş açtı. Hain pusuya düşen 18 askerimizden 13’ü şehit edilirken, 3’ü yaralandı. 2 askerimiz ise olaydan yara almadan kurtuldu. 3 yaralı komando Şırnak Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Genelkurmay’ın internet sitesinden duyurulan saldırının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Sınırda teröristlerin kaçış noktaları top atışına tutuldu. Genelkurmay sitesinde yapılan açıklamada "Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır" denildi. Askerlerimizi pusuya düşüren terörist grubun liderliğini Hakkı kod adlı İskan Akyüz’ün yaptığı ve Irak’ın kuzeyinden gelen teröristlerle takviye alarak kış öncesi eylemlerı için örgütün Suriyeli Merkez Komite üyesi "Doktor Bahos" kod adlı Fehman Hüseyin’den talimat aldığı bildirildi.

GÜL TELEFONLA ARADI

Saldırı tüm yurtta büyük bir infial uyandırırken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı telefonla arayarak saldırı konusunda bilgi aldı ve başsağlığı dileğinde bulundu. Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Tayyip Erdoğan yayınladıkları mesajlarda terörle mücadele konusundaki kararlılığı vurguladılar.

ŞEHİTLERİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Şırnak'taki çatışmada şehit olan biri astsubay 13 güvenlik görevlisinin kimliği belirlendi.

Küpeli Dağı bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada Astsubay Ahmet Sarıoğlu ile erler Bayram Güzel, Turgay Salgur, Mehmet Uyar, Seyfi Altuntaş, Mehmet Yıldırım, Mehmet Uçarı, Kasım Aksoy, A. Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Sıddık Küçükgöz, Fetullah Selçuk ve Mehmet Coşkun, şehit oldu.

’Sınır ötesi’ masada


Yorumları Göster
Yorumları Gizle