Gündem Haberleri

  Gabar’da 80 kalleşin tepesine bomba yağıyor

  Ferit ASLAN-Özgür CEBE Ferit DEMİR-Muharrem KONTAZ / DHA
  10.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şırnak Gabar Dağı’nda pusu kurup 13 askeri şehit eden PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan büyük operasyon tüm hızıyla sürüyor.

  Genelkurmay Başkanlığı, üst düzey komutanları Doğu ve Güneydoğu’daki birliklere gönderdi. Özel birlikler de, bölgeyi çok iyi bilen ve Kato Dağı’nda 9 teröristin öldürüldüğü operasyona katılan 20 korucunun verdiği bilgileri değerlendirerek, yaklaşık 80 kişi oldukları belirlenen teröristleri bölgede sıkıştırdı.

  KAÇIŞ YOLU YOK Teröristlerin kaçış güzergáhları günün 24 saati havadan Kobra tipi helikopterlerle bombalanırken, Sikorsky helikopterlerle stratejik noktalara özel eğitimli komandolar indirilip teröristlerin kaçması engelleniyor. Operasyonlar, 13 askerin şehit olduğu, Küpeli bölgesinin yanı sıra Şırnak, Siirt ve Hakkári’yi kapsayan Gabar, Cudi, Namaz, Kato Dağı’nda yoğunlaştırıldı.

  SINIR ALEV ALEV Türk topçusu Hakkári’nin Çukurca İlçesi’nin karşısında bulunan Kuzey Irak’taki Kaniması, Nazdur ve Sinath kesimindeki PKK kamplarını da dövüyor. Kuzey Irak’taki yerel kaynaklar, bölgeye yaklaşık 200 top mermisinin düştüğünü bildirdi. Önceki gece Kuzey Irak’ın Zaho Kenti’nin karşısındaki Silopi İlçesi’nin sınır kesimine de tanklar konuşlandırıldı.

  TUNCELİ DE SICAK Tunceli ve Bingöl’de de hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Bingöl’ün Genç, Yayladere, Yedisu, Kiğı ilçeleri ile Karacehennem Ormanları bölgesine de komandolarla başlatılan operasyonlar sürdürülüyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı