GeriGündem G.Saray suç duyurusunda bulunacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G.Saray suç duyurusunda bulunacak

Galatasaray'ın Konyaspor maçından sonra İstanbul'a dönüş için bindiği uçakta yaşanan kavgayala ilgili olarak sarı-kırmızılı kulüp, olay çıkaran taraftarlar hakkında yasal başvuruda bulunulacağını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, uçağa son binen yolcular arasından, adları daha sonra tespit edilen on beş kişilik bir grubun önce yardımcı antrenör Erdal Keser'e, daha sonra teknik direktör Erik Gerets'e ve son olarak da oyuncu Necati Ateş'e fiili tacizde bulunduğu kaydedildi.

Olayların, yaşananlara müdahale eden Galatasaraylı futbolcu ve yöneticileriyle, söz konusu grup arasındaki tartışma olduğu ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Gelişmeler neticesinde kaptan pilotun daveti üzerine uçağa giren emniyet güçleri, bu grubu uçaktan indirmiştir. Emniyet güçlerinin, futbolcu ve yöneticilerimizi ifade vermek üzere terminale davet etmeleri, yarım saatlik bir zaman kaybına neden olmuştur. Bu süre zarfında başlayan kar yağışının giderek yoğunlaşması sonucu, kaptan pilotumuz fren güvenliğinin olmaması nedeniyle havalanmamaya karar vermiştir. Profesyonel futbol takımımıza saldırıda bulunan, isim ve kimlikleri kulübümüzde mahfuz bu kişileri, Galatasaray Spor Kulübü'nü kamuoyu önünde küçük düşürdükleri ve maddi-manevi zararına neden oldukları için kınıyor, haklarında yasal başvuruda bulunacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle