Gündem Haberleri

  Futbolculardan saha ortasında protesto

  Halil COŞKUN/SİLOPİ (Şırnak), (DHA)
  17.01.2011 - 12:40 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Silopi İlçesi’nde, Silopi Serhatspor ile Kumçatıspor takımları arasında oynanan amatör lig maçı öncesinde, Kumçatısporlu futbolcular, orta saha yuvarlağının etrafında oturarak, Başbakanlık tarafından 70 bin TL para gönderilmesine rağmen sahanın onarımını yapılmadığı gerekçesiyle Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerini protesto etti.

  Silopi’de dün Serhatspor ile Kumçatıspor arasında oynanan amatör ligi maçı öncesi ilginç bir protesto gösterisi yapıldı. Sahalarının onarımında kullanılmak üzere, Başbakanlık tarafından Şırnak Gençlik Spor İl Müdürlüğü hesabına 70 bin TL gönderilmesine rağmen, sahanın onarılmamasını futbolcular maç öncesi oturarak protesto etti. Maç öncesi orta saha yayı etrafında toplanan Kumçatısporlu futbolcular, 1 dakikalık oturma eylemi yaptı.

  Silopi Serhatspor’un 5-0 üstünlüğü ile sona eren karşılaşma sonrasında konuşan Kumçatıspor Kulüp Başkanı Abdullah Tekin, maç öncesi yaptıkları oturma eyleminin gerekçesini açıkladı. Başbakanlık tarafından kulüplerine gönderilen bir yazıda, sahalarının onarımı için Gençlik Spor İl Müdürlüğü hesabına 70 bin TL gönderildiğini belirten Kulüp Başkanı Tekin, "Bir süre önce Başbakanlık tarafından kulübümüze bir yazı geldi. Sahamızın onarımı için 70 TL. paranın Şırnak Gençlik Spor İl Müdürlüğü hesabına gönderildiği bize bildirildi. Ancak Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız tüm görüşmelere rağmen sahamız onarılmadı. Her görüşmemizde çeşitil bahaneler ileri sürülüyor. Futbolcularımız maçlara idman yapmadan çıkıyor. Futbolcuların maçta giyeceği ikinci bir forması yok. Bir çok eksiğimiz var. Tüm bu imkansızlıklara rağmen genç milli takıma 2 futbolcu gönderdik. Elimizde daha çok yetenekli futbolcular var. Fakat Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerini anlamakta güçlük çekiyorum. Sahamızı neden onarmıyorlar ya da bizim için gelen ödeneği neden bize vermiyorlar. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı