Gündem Haberleri

  Füsun Erdil: Eşim yargıya saygısını gösterdi

  ANKA
  04.07.2007 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Saray Savcılığı’na teslim olan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil’i cezaevine, avukatı Dinçer Eskiyerli ve Erdil’in armatör olan arkadaşı Akın Falay uğurladı. Erdil'in eşi Füsun Erdil, ANKA’ya yaptığı açıklamada, eşinin yargıya olan saygısı nedeniyle erteleme süresinin dolmasını takiben Saray Cezaevi’ne teslim olduğunu belirtti. İlhami Erdil’in teslim olmasıyla birlikte Türkiye’de ilk kez kuvvet komutanlığı yapmış bir isim cezaevine girmiş oldu.

  Saray Savcılığı’na teslim olan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil’in eşi Füsun Erdil, eşinin sağlık durumu nedeniyle hastaneye başvurarak erteleme talebinde bulunmak istemediğini ve savcılığa teslim olduğunu söyledi.

  Füsun Erdil, eşinin yargıya olan saygısı nedeniyle erteleme süresinin dolmasını takiben Saray Cezaevi’ne teslim olduğunu belirtirken Erdil'in avukatı Dinçer Eskiyerli de ANKA'ya yaptığı açıklamada Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nin mevzuat gereği infaz evrakını Saray Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiğini kaydetti Eskiyerli "İnfaz evrakının savcılığa ulaşmasını müteakiben mesai saati bitimine yakın Paşamız teslim oldu" dedi.

  Erdil'i uğurlamaya hiçbir askeri yetkilinin gelmediğini vurgulayan Eskiyerli, "Paşamızın morali yerindeydi" diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı