GeriGündem Furkan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Furkan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi

Furkan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi
refid:15003739 ilişkili resim dosyası

İsrail'in. Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Kayserili lise öğrencisi Furkan Doğan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi.

Furkan'ın not defterine düştüğü son satırlar, “Şehadet şerbetine son saatler. Var mı daha güzel şey? Varsa o da sadece annemdir ama ondan ben de emin değilim. İkisinin kıyası çok zor. Şehadet mi annem mi? Salon boşaldı. Şu ana kadar olmayan ciddiyet bir anda herkesi kapladı” oldu.

Furkan'ın babası Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan, AA muhabirine, oğlunun özel eşyaları ile not defterini, İHH yöneticilerinin kendilerine teslim ettiğini belirterek, “Oğlumun eşyalarını annesi odasına koydu. Not defterine de ben şöyle bir baktım, ancak tam incelemedim” dedi.

İHH yöneticileri de Furkan'ın not defteri ile eşyalarının ailesine teslim edildiğini, not defterinde herhangi bir karalama ya da yırtılma olmadığını, sağlam bir şekilde aldıkları defteri, ailesine ulaştırdıklarını bildirdi.

Furkan'ın not defterine yazdığı son satırları, İHH'nın internet sayfasında, Furkan için hazırlanan slayt gösterisinde ve Furkan'ın fotoğrafının bulunduğu kartlarda da yer aldı.

Yolculuğa çıkmadan önce, geziyle ilgili notlarını yazmak için yanına kağıt ve kalem alan Furkan'ın yazdığı son satırlar ise saldırıyı ve o an içinde bulunduğu duyguları şöyle özetlemiş:

“Şehadet şerbetine son saatler. Var mı daha güzel şey? Varsa o da sadece annemdir ama ondan ben de emin değilim. İkisinin kıyası çok zor. Şehadet mi annem mi? Salon boşaldı. Şu ana kadar olmayan ciddiyet bir anda herkesi kapladı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle