GeriGündem Fuhuş yapan Rus ekonomist frengi hastası çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fuhuş yapan Rus ekonomist frengi hastası çıktı

ADANA’da lüks otellerde fuhuş yaptıkları iddiasıyla yakalanarak sınır dışı edilen 12 yabancı uyruklu kadından, Rus uyruklu ekonomist 27 yaşındaki M.S.’nin frengi hastası olduğu ortaya çıktı. Polis, bu kadınla ilişkiye giren erkekleri tedavi olmaları konusunda uyarmak için aramaya başladı.

Geçtiğimiz çarşamba günü, lüks otellere, otomobille yabancı uyruklu kadın, servisi yapıldığı ihbarını alan polis, 2 ayrı eve yaptıkları baskında 4’ü satıcı olduğu öne sürülen 16 kişiyi gözaltına aldı. Ülkelerinde, ekonomist, filolog, ressam, elektrik mühendisi ve elektronik mühendisi olarak çalışan Rus, Gürcistan ve Ukrayna uyruklu 12 kadın, hastalık taşıyıp taşımadıklarının kontrolü için hastaneye götürüldü. Kontrollerde, ülkesinde ekonomist olan Rus M.S.’nin frengi hastalığı taşıdığı ortaya çıktı. M.S.’ye hastalığının tedavisi için yapması gerekenler rapor halinde verildikten sonra diğer kadınlarla birlikte ülkelerine gönderildi. Kadınları, lüks otellerde kalan kişilere saati 100 YTL’den pazarladıkları iddia edilen ‘Rus Fatoş’ takma adlı 47 yaşındaki F.S., ‘Sofi’ takma adlı Gürcistan uyruklu 36 yaşındaki O.A., 39 yaşındaki N.K. ve 42 yaşındaki K.N.H. de sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

POLİS, TÜRK MÜŞTERİLERİ ARIYOR

Polis, frengi hastası olduğu ortaya çıkan M.S. ile ilişkiye giren erkekleri tespit etmek için inceleme başlattı. M.S.’yi pazarladığı öne sürülen F.S.’den bilgi almaya çalışan polis, bu kadınla ilişkiye giren erkekleri saptaması halinde tedavi olmaları için uyaracak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle