Gündem Haberleri

  Fuhuş iddiası canından etti

  Taylan YILDIRIM/İZMİR / DHA
  30.07.2007 - 12:11 | Son Güncelleme:

  Evinde fuhuş yaptıkları iddiasıyla mahalleli tarafından taşlanan Halime Erkul, ilaç içerek canına kıydı.

  İzmir'in Yeşilyurt Semti'nde 28 yaşındaki Halime Erkul, henüz belirlenemeyen nedenle çok sayıda hap içerek yaşamına son verdi. 2005 Eylül ayında, Erkul ve bayan arkadaşı D.T.'nin kaldığı ev, fuhuş yapıldığı gerekçesiyle mahalleli tarafından taş yağmuruna tutulmuştu.

  Olay, bugün saat 09.30 sıralarında Yeşilyurt Semti Zaimağa Caddesi 77 numaradaki apartmanda meldana geldi. Halime Erkul, evde yalnızken çok sayıda hap alarak yaşamına son vermek istedi. Eve gelen arkadaşları tarafından yatağında baygın halde bulunan Erkul, önce İzmir Eğitim ve Araştırma, ardından da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Halime Erkul, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Çok miktarda hap içerek canına kıydığı belirlenen Halime Erkul'un intihar nedeninin araştırıldığı bildirildi.

  EVİ TAŞLANMIŞTI
  İlaç içerek canına kıyan Halime Erkul'un, bayan arkadaşı D.T.'yle oturduğu evi 2005 yılının Eylül ayında, fuhuş yaptıkları iddiasıyla mahalleli taarfından taşlanmıştı. Sokakta toplanan kalabalığa televizyon, bardak, kültablası fırlatan Erkul ve arkadaşıyla ile mahalle sakinleri, polisin araya girmesiyle güçlükle sakinleştirilmişti. Olayın ardından fuhuş yaptıkları iddialarını reddeden Halime Erkul, vatandaşların saldırısı sırasında vücudunda meydana gelen yaraları göstererek, ilişki tekliflerini geri çevirdikleri için bu tür suçlamalara maruz kaldıklarını söylemişti.

  Halime Erkul, o zaman yaptığı açıklamada, “Benim ABD'de yaşayan bir ağabeyim var, ailemin ekonomik durumu çok iyi. Bütün masraflarımı da onlar karşılıyor. Benim ve arkadaşımın bırakın para karşılığında erkeklerle birlikte olmayı, çalışmaya bile ihtiyacımız yok. Bir çocuk annesi kadınım. Kimsenin bana böyle bir leke sürmeye hakkı yok. İnsanlık dışı bir olaya maruz kaldık. Burada masum insanlar da kullanıldı. Halide Edip Adıvar'ın ‘Vurun Kahpeye’ isimli romanındaki mantığın kurbanı olduk. Yalnız yaşayan kadınlar olduğumuz için, mahalleden birkaç erkekten ahlaksız teklif aldık. Olumsuz yanıt verince, zilimizi çalmaya başladılar. Evimizin elektrik şalteri kapatılır oldu. Onlar istediklerini elde edemeyince kışkırttıkları mahallelinin bize saldırmalarını sağladılar. Bizler de yaşadıklarımıza isyan edip onlara karşılık verdik” demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı