Gündem Haberleri

  Fuhuş çetesi adliyede

  Orhan UZUN / İZMİT(Kocaeli), (DHA)
  10.01.2011 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda ’fuhuş yapmak, yer temini ve fuhuşa aracılık etmek’ suçlarından gözaltına alınan 16 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi.

  Şüphelilerin evlerinde ele geçirilen ajandalarda, müşterileri olduğu iddia edilen kentin birçok tanınmış kişisinin adı ve telefon numaralarının çıktığı öne sürüldü.

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri fuhuş şebekesiyle ilgili olarak Kocaeli’nin yanı sıra Sakarya, Bursa, Yalova ve İstanbul’da da eş zamanlı operasyon yaptı. Aralarında yabancı uyruklu kadınlar ile travestilerin de bulunduğu 30 kişi ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 30 şüpheli arasından çete elebaşı Musa Telli’nin de aralarında bulunduğu 16 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah erken saatlerinde Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

  LİSTEDE İŞADAMLARI VE BÜROKRATLAR VAR

  Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ajandalarda ’Beyaz yakalılar’, ’Kravatlılar’ ve ’işadamları’ olarak ayrı ayrı listeler bulunduğu ve bu listeler içerisinde de kentin tanınmış işadamları, sanayiciler ve bürokratların isimlerinin yazılı olduğu iddia edildi.

  POLİSE YAKALANMAMAK İÇİN FARKLI BİR DİL KULLANMIŞLAR

  Fuhuş çetesi üyelerinin, polise yakalanmamak için kendi aralarında şifreli konuşmalar yaptıkları polise, müşterilere ve kadınlara ayrı isimler taktıkları da anlaşıldı. Çete elebaşı Musa Telli’nin, bu işten vazgeçmek isteyen kadınları ise tehdit ettiği ileri sürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı