Gündem Haberleri

  Fuarın en pahalısı

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de Doğuş Otomotiv’in distribütörü olduğu İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, Autoshow’da 3 yeni modeliyle yer alacak.

  875 bin Euro’luk fiyat etiketine sahip Brooklands, fuarın en pahalı modeli ünvanının alırken Bentley’in Türkiye’de ilk kez sergileyeceği diğer modeller ise Continental Flying Spur Speed ile Continental GT Speed. Bentley’in standında ayrıca Continental GTC ve Arnage modelleri de yer alacak.

  Bentley, sınıfında lider olan 12 silindirli lüks sedan grubuna, 600 beygirlik Continental Flying Spur Speed’i de ekledi. İngiliz marka tarafından bugüne kadar üretilen en güçlü 4 kapılı otomobil konumundaki Flying Spur Speed, Speed işaretini taşıyan tüm Bentley’ler gibi yüksek performans sunuyor. İlk kez 1923 senesinde üretilen Bentley’in efsanevi ’Speed’ modellerinden esinlenen Flying Spur Speed, 610 beygirlik W12 motoruyla 326 km/s son hıza ulaşabiliyor. 0-100km/s hızlanmasını ise 4.5 saniye tamamlıyor. Aracın Türkiye’da satış fiyatı ise 460 bin Euro.

  Fuarda sergilenecek 610 beygir gücündeki Continental GT Speed ise Bentley’in şimdiye kadar üretmiş olduğu ve 326 km/saat sürati aşan ilk en güçlü modeli. 610 beygir gücündeki W12 motoru yüzde 15 daha fazla tork yaratan GT Speed, standart Continental GT’ye kıyasla yüzde 9 daha fazla güç üretiyor. 0’dan 100 kilometreye 4.5 saniyede çıkan aracın maksimum hızı ise 326 kilometre.

  İngiliz markanın amiral gemisi olan Arnage’nin coupe modeli Brooklands fuarın en önemli yıldızlarından biri olacak. Bentley yeni coupe modeli Bentley Brooklands ile daha evvel kendisinin oluşturduğu lüks coupe pazarına geri dönmüştü. Tüm dünyada sadece 550 adet üretilen olan Bentley Brooklands’ler 2008’in ilk yarısında sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Dört koltuklu bir performans otomobili olarak dikkat çeken Bentley Brooklands, 530 beygir güç ve 1050 Nm tork üreten 6.75 litrelik silindir hacmine sahip V8 motoru, mükemmel el işçiliği ve kusursuz tasarımı ile dünyanın en özel lüks coupe otomobili özelliğine sahip. Brooklands’ın içinde spor bir atmosfer yaratan tasarımcılar, sportifliğin yanı sıra rahatlığı da önem vermişler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı