GeriGündem FSM'deki çalışmalar kaç gün sürecek? FSM köprü çalışmaları ne zaman bitecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

FSM'deki çalışmalar kaç gün sürecek? FSM köprü çalışmaları ne zaman bitecek?

FSM'deki çalışmalar kaç gün sürecek? FSM köprü çalışmaları ne zaman bitecek?

Karayolları Genel Müdürlüğünce (KGM), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki (FSM) çalışma nedeniyle bazı şeritler, bir süredir trafiğe kapatıldı. Gözler şimdi, FSM'deki çalışmaların biteceği tarihte. Peki, FSM köprü çalışmaları ne zaman bitecek? FSM'deki çalışmalar kaç gün sürecek?

1988'den bu yana hizmet vererek İstanbul'un trafik yükünü hafifleten Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) bir süredir kapsamlı bir bakım onarım çalışması geçiriyor. Çalışmalar nedeniyle köprüde yaşanan trafik yoğunluğu, sürücülere zor anlar yaşatıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

ÇALIŞMALARIN BİTECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

KGM'den daha önce yapılan açıklamaya göre, İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde 24 saat, 3 vardiya esasına göre iki etap halinde yapılacak çalışmaların 17 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, boğaz geçişlerini sağlamada İstanbul ulaşımının can damarı olan köprülerin güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi için, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ana Halat Semer Bölgesi Geçiş Takviyesi ve FSM Köprüsü Ankrajlarının Su Drenajı Yapım İşi" sürdürülüyor.

Bu kapsamda, FSM Köprüsü'nde mevcut eski asfalt kaldırılıp, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak tabliye izolasyonu yapılacak ve yeni asfalt tabakalarının serilmesiyle köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin onarımları gerçekleştirilecek.

2'ŞER ŞERİTTEN ULAŞIM DEVAM EDECEK

İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde 24 saat, 3 vardiya esasına göre iki etap halinde yapılacak çalışmaların 27 Haziran'da başlayarak 17 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor.

Çalışmalar sırasında FSM Köprüsü'nün Avrupa-Asya istikametindeki (Güney platform) 4 şerit ulaşıma kapatılarak, trafik akışı kuzey platformdan 2'şer şeritten gidiş-geliş olarak sağlanacak.

Güney platformdaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, köprünün Asya-Avrupa istikameti yönündeki (Kuzey platform) 4 şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım güney platformdan 2'şer şeritten gidiş-geliş şeklinde devam edecek.

Gerekli önlemlerin alınacağı çalışmalar sırasında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle