Gündem Haberleri

  Freelander’ın 3 kapılı modeli satışa sunuldu

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 01:26 | Son Güncelleme:

  Yeni 2004 Freelander'ın üç kapılı modeli satışa sunuldu. Şimdilik sadece 2.0 Td4 Common Rail Turbo-Dizel motor seçeneği ile satışa sunulan 2004 Freelander 3 kapı modelinin fiyatı 48 bin 500 Euro'dan başlıyor.

  Freelander'ın 3 kapılı versiyonu sportif görünümüyle dikkat çekiyor. Yeni çift lensli ön farlar ile genişletilmiş ön tampon, dayanıklı termoplastikten imal edilmiş. Yüksek performanslı ön farlar maksimum düzeyde görmeyi ve görülmeyi sağlıyor. Aracın iç mekanında kullanılan malzemelerin kalitesi dikkat çekiyor. Gösterge paneli, kontrol düğmeleri ve diğer kontrol elemanlarının konumu, kullanım kolaylığı getirirken, karmaşıklıktan uzak bir sürüş sağlıyor.

  Bu araçta ilk defa Freelander'da sunulan ve arzu edildiğinde sürücünün daha aktif rol oynamasını sağlayan, sofistike, 5 ileri vitesli ve manuel/otomatik kullanıma olanak sağlayan CommandShift şanzıman seçeneği de sunuluyor.

  Herhangi bir frenlemede anında bloke olmayı önleyen frenler (ABS) ve Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD), her tekerleği sürekli olarak gözlemleyerek, fren performansını en üst seviyeye çıkaracak şekilde ayarlıyor.

  EBD, önden arka aksa kayan kaçınılmaz fren yükünü yok ederek eşit ve optimum bir frenlemeyi garanti ederken, aracın, tam yüklüyken ya da römork çekerken dengeli, kararlı, kolay ve emniyetli olarak sert fren yapmasını sağlıyor. Arazide olduğu kadar yolda da aynı derecede önemli olan Elektronik Çekiş Kontrolü (ETC), Freelander'a kendi sınıfında bu işleve sahip tek araç özelliği kazandırıyor.

  Geliştirilmiş uzaktan kumandalı alarm sistemi, aşamalı bir kilitleme özelliğiyle yalnız seyahat edenler için ek bir güvenlik sunuyor. Diğer bir yenilikçi özellik ise, kolay yükleme yapabilmek için arka kapı camının uzaktan kumanda ile açılabilmesi.

  Aracın, ön ızgara, tampon, far camları ve çamurluk, düşük çarpışma şiddetine dirençli yüksek dayanıklılığa sahip polikarbonat polimerden oluşturulmuş. Bu özellik, araca ve yolcularına gerçek koruma sağlıyor. Ayrıca Land Rover'a özel, dik ve kaygan eğimlerden kontrollü inişi sağlayan Eğim İniş Kontol (HDC) sistemi bulunuyor. Bir düğmeye dokunulduğunda, HDC birinci ya da geri viteste sizi sabit 9 km/saat ile aşağı indiriyor. Fren pedalına dokunmanız bile gerekmeden, sadece direksiyon ile aracı kontrol etmeniz yeterli.

  Diğer bir gizli özellik ise her bir aksta tekerleğin boşa dönmesini önlemek için ön ve arka şaftları otomatik olarak kilitleyen Viskoz Kavrama Ünitesi (VCU). Bazı tepkiler anlık olabilir ve bu nedenle sürücü tarafından fark edilemeyebilir. Viskoz kavrama sayesinde zorlu zeminlerde de normal koşullarda araç kullanılıyormuş hissi yaratılıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı