Gündem Haberleri

  Fransız sunucu 19 yıl sonra hakkını arıyor

  Hürriyet Haber
  26.06.2013 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Fransa'da 1990'lı yıllarda televizyon programlarında sunuculuk yapan Isabelle Duhamel, 1994 tarihli meşhur goril videosundaki haklarını aramak için yıllar sonra yasal yola başvurdu.

  Duhamel, 12 Temmuz 1994'te France 3 kanalının "Gölgede 40 derece" programı için Palmyre Hayvanatbahçesi'nde çekilen programda, iki yavru gorilin sataşmaları sonucunda hem komik hem de zor anlar yaşamıştı.

   

  GORİLLER SUNUCUYU BÖYLE SOYDU

   

  Kadın ve yabancı olduğu için Duhamel'e şakayla karışık sataşan goriller, sunucunun gömleğini çıkartıp, sutyenini çekiştirmeyi başarmıştı.

   

  O tarihten bu yana, Duhamel'in videosu kült haline geldi, dünyanın en çok paylaşılan videolarından birisi oldu, ancak kendisine bunun için herhangi bir telif ödenmedi.

   

  SUNUCU HAKKINI ARAMAYA KARAR VERDİ

   

  Öte yandan, söz konusu video görüntüsü INA'nın (Institut national de l’Audiovisuel) sitesinde, sekans üzerinden ücretlendirilerek satılabiliyor. Bu sebeple, şimdiye dek kendisi için tek kuruş istemeyen sunucu sonunda isyan etti ve hakkını aramak için yasal yollara başvurdu.

   

  "Sırtımdan para kazanıyorlar" diyen ve karar alınmadan önce kendisine danışılmadığının da altını çizen Duhamel, Fransa'nın ulusal radyo televizyon kurumu INA'ya dava açtı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı